Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 8 stycznia 2023

By 8 stycznia 202310 stycznia, 2023No Comments

CHRZEST PAŃSKI

1. Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy Świętych błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

3. Wraz z Panem sołtysem i Parafią w Bibicach serdecznie dziękujemy: Kołu Gospodyń Wiejskich, panom Organiście i Kościelnemu, chórowi Psallite Deo, zespołowi „Bibi czanie” z panem Józefem Plewniakiem, panu Janowi Regulskiemu z Kapeli Jurajskiej, panu Organiście Piotrowi Zapała, panu kościelnemu Stefanowi Gołdzie, panu Robertowi Łyskowi, Druhom z OSP oraz wszystkim, dzięki którym to wydarzenie mogło mieć taki wspólnotowy charakter.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UCZESTNICTWO I DO ZOBACZENIA W PRZYSZŁYM ROKU.
Zapraszam do galerii zdjęć Pani Ireny i pana Marcina.

4. Grupa modlitewno- charyzmatyczna zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19. Spotkanie Kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz. 10.

5. W tym tygodniu modlitwa i spotkania z Parafianami w ramach kolędy planuję według następującego porządku:
Ul. Lipowa od numeru 57 do numeru 1 i ul. Topolowa w poniedziałek 9 stycznia od godz. 11
Ul. Parkowa od numeru 1 do końca we wtorek 10 stycznia od godz. 14
Ul. Łąkowa od numeru 1 w środę 11 stycznia od godz. 19:30
Ul. Kościuszki numery parzyste od numeru 2 do końca czwartek 12 stycznia od godz. 13
Ul. Graniczna numery 7-17, ul. Jagodowa, Jaśminowa i Wiśniowa w piątek od godz. 13
Ul. Warszawska od jednostki Wojskowej do numeru 194 w sobotę od godz. 10
Ul. Warszawska od numeru 195 do końca w poniedziałek 16 stycznia od godz. 12

6. Bibicki konkurs szopek. Czas dostarczenia to 15 stycznia – (przedłużamy, by więcej rodzin wzięło w konkursie. Zrobimy zdjęcia szopek i będzie można głosować na konkretne szopki poprzez danie znaku „lubię” przy konkretnym zdjęciu.

7. Sołectwo Bibice zaprasza w niedzielę 8 stycznia na godz. 17.00 do Domu Ludowego na wernisaż wystawy Parki Narodowe Stanów Zjednoczonych. Wystawa zdjęć artysty, fotografa, pana Ryszarda Cabały, mieszkańca Zielonek często goszczącego w Bibicach, dokumentującego również naszą bibicką historię w obiektywie.

8. Serdeczne dziękuję za dary do kuchni i za wielką życzliwość wobec parafii i mojej osoby. Pragnę poinformować, że w grudniu rozprowadzono żywność w naszej parafii o wartości 70 tys. 466,66 zł. Dziękuję osobom, które przywożą żywność (jednocześnie w każdy wieczór zawożą żywność do rodzin w naszej parafii). W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie na ogrzewanie kościoła. Ofiarę będą zbierać przedstawiciele parafialnej Rady Duszpasterskiej.

9. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!