Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 1 I 2022 r.

By 1 stycznia 20233 stycznia, 2023No Comments
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

1. W piątek 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte, 8; 11 i 16. Zapraszam, by przebrać się na Mszę św. po królewsku- dorośli i dzieci. Mszy św.Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią nasza Parafia jest w tym roku gospodarzem spotkania. Orszaki Trzech Króli z Zielonek i Węgrzc przybędą w tym roku do Bibic około godziny 12.00 w piątek 6 stycznia 2023 roku. Na rynku przed kościołem przy polowej szopce wspólnie oddamy pokłon Dzieciątku Jezus i będziemy kolędować przy akompaniamencie Kapeli Jurajskiej. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu tego wydarzenia na spotkanie w poniedziałek 3 stycznia o godz. 20 (pomocy przy pracach organizacyjnych, przygotowaniu poczęstunku, druhów OSP do zabezpieczenia wydarzenia). Dzieci, rodziców i dorosłych zachęcamy do przygotowania strojów, przebrania się i licznego uczestnictwa w tym wydarzeniu. Po części oficjalnej sołectwo i parafia w Bibicach zapraszają do Domu Ludowego na ciepły poczęstunek i wspólne śpiewanie kolęd z Kapelą Jurajską i zespołem „Bibiczanie”.

2.”6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej parafii gościć będziemy młodzież z Publicznego Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Młodzież rozprowadzać będzie pakieciki z kadzidłem, węgielkiem i kredą, a zabrane przez nich ofiary przeznaczy na swą wyprawę na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.
Kazania podczas Mszy świętych głosić będzie ich duszpasterz ks. Łukasz Torbicki, salezjanin.”

3. Kontynuuję spotkania z Parafianami w ramach kolędy w tym tygodniu w następującym porządku: ul. Spacerowa od numeru 94 do końca w poniedziałek 2.01.2023 od godz. 11 ul. Kościuszki od numeru 99 do końca w środę 4 stycznia od godz. 11 ul. Galicyjska od numeru 1 do końca w sobotę 7 stycznia od godz. 10. Parafian, którzy chcą jeszcze zaprosić księdza na kolędę, proszę o zostawienie karteczki w kościele (po prawej stronie wejścia głównego) lub można przesłać na adres: [email protected]

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W tym miesiącu wyjątkowo w czwartek pojadę do chorych o godz. 10. Proszę także czwartek pros o poprowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji o powołania do służby Bożej od godz. 17 do 18. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w czwartek od godziny 16. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi Królowej Polski z aktem oddania rodzin Maryi będzie o godz. 8. (Tekst Aktów oddania Matce Bożej można zabrać sobie po Mszach św.). Następnie nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa będzie po Mszy św. o godz. 8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych.

5. Bibicki konkurs szopek. Czas dostarczenia to 8 stycznia. Zrobimy zdjęcia szopek i będzie można głosować na konkretne szopki poprzez danie znaku „lubię” przy konkretnym zdjęciu.

6. Jest możliwość wypożyczenia łóżka, chodzika, wózka inwalidzkiego. Potrzebujących tego sprzętu lub ich rodziny proszę o kontakt. Jeśli Państwo macie taki czy podobny sprzęt, a nie potrzebujecie go, to zachęcam do przekazania parafii, by mógł służyć potrzebującym.

7. Sołectwo Bibice zaprasza w niedzielę 8 stycznia na godz. 17.00 do Domu Ludowego na wernisaż wystawy Parki Narodowe Stanów Zjednoczonych. Wystawa zdjęć artysty, fotografa, pana Ryszarda Cabały, mieszkańca Zielonek często goszczącego w Bibicach, dokumentującego również naszą bibicką historię w obiektywie.

8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodziny i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!