Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 26 XII 2022 R.

By 26 grudnia 2022No Comments
ŚWIĘTEGO SZCZEPANA

1. Na ręce p. Krystyny Sikora dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i ubranie szopki, ułożenia i przystrojenia choinek. Na ręce p. Anny i p. Beaty dziękuję za przygotowanie i umocowanie ozdób wokół kościoła i Rynku naszego. Na ręce Sołtysa p. Tadeusza Łyska składam podziękowanie za przygotowanie szopki przed kościołem. Serdeczne Bóg zapłać. Ta szopka będzie wykorzystana do spotkania w ramach Orszaku Trzech Króli. Nasza parafia jest w tym roku gospodarzem spotkania. Zapraszam do pomocy w przygotowaniu tego wydarzenia. Potrzeba pomocy w przygotowaniu organizacyjnym, proszę o pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Na ręce komendanta OSP dziękuję za przystrojenie drzewa przy kościele. Druhów OSP proszę o zabezpieczeniu wydarzenia. Dzieci, rodziców i dorosłych zachęcam do przygotowania strojów do przebrania się na Orszak.

2. We wtorek wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Na Mszy św. o godz. 18 Nam zostanie poświęcone wino. Będzie także degustacja. Zachęcam parafian do tego, aby sobie przynieść wino. Zostanie ono poświęcone.

3. W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na Koronkę do Bożego miłosierdzia o godz. 15, następnie na modlitwę w ramach inicjatywy Różaniec do granic czasu, Mszę św. o godz. 16 i nabożeństwo, w czasie któregobędziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

4. W niedzielę 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 8; 11 i 16. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

5. W imieniu Para Organisty, Parafii i swoim bardzo dziękuję za przyjęcie opłatków na stół wigilijny. Bóg zapłać za ofiary przy tej okazji przekazywane panu Piotrowi. Jest to nasze podziękowanie za jego piękna posługę w naszej parafii.

6. W środę 28 grudnia rozpocznę wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Organizacja kolędy będzie podobna, jak miało to miejsce przed pandemią. Natomiast pójdę do rodzin, które wyraziły wolę kolędy w zaproszeniach. Oczywiście, jeśli ktoś z rodziny zaprosi mnie w trakcie kolędy na danej ulicy, to skorzystam z zaproszenia i będę modlił się z rodziną i pobłogosławię dom.
ul. Spacerowa od numeru 1 do 90 w środę 28.12. r. od godz. 10
ul. Kościuszki numery nieparzyste od 1 do 87 w czwartek 29.12 od godz. 9
ul. Zarzecze od numeru 1 w piątek 30.12 do godz. 10
ul. Źródlana od numeru 2 do końca w piątek 30.12. od godz. 13.
ul. Spacerowa od numeru 92 do końca w poniedziałek 2.01.2023 od godz. 11

7. W następną niedzielę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki — Nowy Rok. W tym dniu będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszam. Małżonków, aby przyszli razem na Mszę świętą, aby odnowić przysięgę małżeńską.

8. Zachęcam dzieci, młodzież, i całe rodziny do udziału w „Bibickim konkursie szopek”. Czas dostarczenia to niedziela 8 stycznia. Zrobimy zdjęcia szopek. Będzie można głosować na konkretne szopki poprzez danie znaku „lubię” przy konkretnym zdjęciu na stornie naszej parafii portalu społecznościowym.

9. Jest możliwość wypożyczenia łóżka, chodzika, wózka inwalidzkiego. Potrzebujących tego sprzętu lub ich rodziny proszę o kontakt. Jeśli Państwo macie taki czy podobny sprzęt, a nie potrzebujecie go, to zachęcam do przekazania parafii, by mógł służyć potrzebującym.

10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!