Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 17.12.2022 r.

By 19 grudnia 2022No Comments
CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

1. Spowiedź święta będzie w czwartek od 16 do 19:30 z przerwą od 18 do 1830.; Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty.

2. Zapraszam codziennie na Roraty o godz. 18. Roraty w sobotę będą o godz. 7. Serdecznie zapraszam. Światełko betlejemskie można odpalać dzisiaj przed i po po Mszy św., w poniedziałek, wtorek w środę, czwartek, piątek i sobotę po Mszy św. a w sobotę do godz. 9.

3. Zapraszam Parafian do pomocy w przygotowaniu kościoła na święta w środę od godz. 19.

4. W wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcamy do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech ona również, tam gdzie to możliwe, tradycyjnie będzie złożona z postnych potraw.

5. O 23: 40 przed Pasterką będzie modlitwa w intencji o poszanowanie życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Tuż przed rozpoczęciem Pasterski wysłuchamy Martyrologium Rzymskie na dzień 25 grudnia. Pasterka w naszym kościele będzie o godz.24. Masza św. Pasterska będzie szczególnie dla chorych transmitowana przez Internet. Składka na pasterce przeznaczona będzie na fundusz obrony życia dzieci nienarodzonych SOS. Pozostałe Msze św. w dzień Bożego Narodzenia będą o godz. 8; 11 i 16.

6. W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze św. będą o 8:11:16. W czasie Mszy św. będzie poświęcony owies. Składka w święto św. Szczepana będzie przeznaczona na Uniwersytet św. Jana Pawła II w Krakowie.

7. Pan Organista rozprowadza po Mszach Świętych opłatki na stół wigilijny. Opłatki można nabyć także w ciągu tygodnia po Mszach św. u Pana Organisty lub w zakrystii a także w czasie dyżurów w kancelarii. Wyraźmy panu Piotrowi naszą wdzięczność za piękną, pełną poświęcenia całoroczną pracę.

8. W tym roku wracamy do tradycyjnej formy kolędy z małą modyfikacją. Wraz z tradycyjnymi życzeniami skierowanymi do Parafian będzie zamieszczona informacja i tekst zaproszenia na kolędę, które można po wypełnieniu zeskanować i odesłać na wskazany adres email lub wrzucić do skrzyneczki znajdującej się po prawej stronie głównego wejścia do kościoła. Rodziny, które będą chciały, by kapłan pomodlił się i pobłogosławił oraz spotkał się z rodziną w domu, proszę, by odesłały drogą elektroniczną lub wrzuciły zaproszenie do skrzyneczki w kościele formularz z wypisanym adresem, może też by także numer telefonu do 26 grudnia. Będę ogłaszał porządek kolędy tak, jak to bywało wcześniej (przed pandemią), natomiast pójdę do rodzin, które wyraziły wolę kolędy w zaproszeniu odesłanym drogą elektroniczną lub w formie papierowej. Aby podtrzymać więź tych wiernych ze wspólnotą parafialną, którzy z różnych względów w tym roku nie będą mogli zaprosić księdza na kolędę, będą organizowane jak w ostatnich dwóch latach Msze św. do kościoła o godz. 18 z ulic naszej parafii wg. ustalonego harmonogramu. W czasie Mszy św. będziemy modlić się intencji zaproszonych rodzin, obecnych i nieobecnych. Po Mszy św. będzie krótkie nabożeństwo z adoracją zakończone indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem każdej rodziny, czy osób samotnych.

9. Dziękuję Parafianom, którzy podjęli się trudu przywożenia żywności w sobotę zapraszam po żywność ok. godz. 13. Szkoda, by się zmarnowała.

10. Dziękuję za dary do kuchni, za dzisiejsze ofiary na ogrzewanie kościoła. Ofiary z życzeń będą przeznaczone na kontynuację finansowanie wykańczania zaplecza duszpasterskiego. Wczoraj miało miejsce poświęcenie i odsłonięcie tablicy upamiętniającej śp. księdza kanonika Adama Leśniaka, udzielenie sakramentu bierzmowania oraz poświęcenie części duszpasterskiej nowo rozbudowanej części plebanii. Składam serdeczne podziękowanie młodzieży za piękne uczestnictwo w przygotowaniach Rodzicom za dar ofiarny Agnieszka Zielińska . Bardzo dziękuję panu Kościelnemu panu Organiście, nadzwyczajnym Szafarzem Komunii świętej. Chórowi Psalite Deo. Ministrantom, lektorom ,ceremoniarzom

12. Bibicki konkurs szopek. Czas dostarczenia to 13 stycznia. Zrobimy zdjęcia szopek i będzie można głosować na konkretne szopki poprzez danie znaku lubię przy konkretnym zdjęciu.

14. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodziny i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!