Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 XII 2022 r.

By 11 grudnia 202214 grudnia, 2022No Comments
TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się, bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie o godz. 18

3. Jutro przypada 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny, w intencji ofiar wojny wypowiedzianej naszemu narodowi, o pokój i zrozumienie oraz wzajemny szacunek w Polsce.

4. W tym roku wracamy do tradycyjnej formy kolędy z małą modyfikacją. Wraz z tradycyjnymi życzeniami skierowanymi do Parafian będzie zamieszczona informacja i tekst zaproszenia na kolędę, które można po wypełnieniu zeskanować i odesłać na wskazany adres email lub wrzucić do skrzyneczki znajdującej się po prawej stronie głównego wejścia do kościoła. Rodziny, które będą chciały, by kapłan pomodlił się i pobłogosławił oraz spotkał się z rodziną w domu, proszę, by odesłały drogą elektroniczną lub wrzuciły zaproszenie do skrzyneczki w kościele formularz z wypisanym adresem, może też by także numer telefonu do 26 grudnia. Będę ogłaszał porządek kolędy tak, jak to bywało wcześniej (przed pandemią), natomiast pójdę do rodzin, które wyraziły wolę kolędy w zaproszeniu odesłanym drogą elektroniczną lub w formie papierowej.

5. Spotkania modlitewne i organizacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będą w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 19. Spowiedź św. dla młodzieży mającej przyjąć sakra net bierzmowania i rodzin będzie w piątek od godz. 16 do 17:45.

6. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz w sobotę 17 grudnia o godz. 11 poświęci tablicę ufundowaną przez Parafian tablicę poświęconą śp. ks. kan. Adamowi Leśniakowi- pierwszemu proboszczowi naszej parafii. W czasie Mszy św. Ks. Kardynał udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, a następnie poświęci część duszpasterską nowej części plebanii. Serdecznie zapraszam.

7. Spotkanie parafialnej Rady duszpasterskiej będzie w niedzielę o godzinie 17. 10 serdecznie zapraszam.

8. Ruszyła kolejna edycja akcji Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom. W tym roku przygotowanych zostało 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. W naszym kościele świece będą sprzedawane jeszcze niedziele 18 grudnia po każdej Mszy Św.

9. Pan Organista rozprowadza po Mszach Świętych opłatki na stół wigilijny. Z uwagi na pandemię opłatki nie będą w tym roku bezpośrednio dostarczane do naszych domów. Opłatki można nabyć także w ciągu tygodnia po Mszach św. u Pana Organisty lub w zakrystii, a także w czasie dyżurów w kancelarii. Wyraźmy panu Piotrowi naszą wdzięczność za piękną, pełną poświęcenia całoroczną pracę.

10. Strażacy roznoszą kalendarze dzisiaj kalendarze.

11. Kiermasz strojów komunijnych odbędzie się dzisiaj w Domu Ludowym o godz. 12. Proszę rodziców dzieci z klas czwartych i starszych, którzy są zainteresowani odsprzedaniem stroju o przyniesienie do Domu Ludowego.

12. Jest wypisana książka mszalna na 2023 rok.

13. Klub Sportowy Bibiczanka Bibice zaprasza dziewczynki i chłopców do nowej sekcji tenisa stołowego. Sekcja powstała z inicjatywy Klubu, a zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godz. 17.00-19.00 w Domu Ludowym. Trenerem sekcji jest Jarosław Cichoń, były zawodnik krakowskich klubów. Zapraszamy wszystkich chętnych do uprawiania tej ciekawej dyscypliny, które może być bardzo dobrą alternatywą m.in. dla gier komputerowych. Informacje dotyczące działalności sekcji i zapisy pod numerem telefonu 607-424-504

14. W listopadzie rozprowadzono w naszej parafii żywność za Dostarczono żywność w listopadzie wg otrzymanych faktur na kwotę 56,568,41zł. W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

15. Dziękuję za dary do kuchni. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodziny i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia.

16. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!