Ogłoszenia Duszpasterskie 27 listopada 2022

By 25 listopada 2022No Comments
PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

2.W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 18. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

3. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz. 18. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.

4.Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (wszystkich grup ) będzie w czwartek o godz. 19. Spotkanie rodziców młodzieży z klas pierwszych przygotowującej się do bierzmowania będzie w piątek 2 grudnia o godz. 19. Serdecznie zapraszam.

5. Spotkanie chłopaków chcących być ministrantami będzie w sobotę o godz. 10. Serdecznie zapraszam. Proszę rodziców o zachęcenie swoich synów oraz odpowiednią atmosferę.

6. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek proszę o poprowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji o powołania do służby Bożej od godz. 17-18. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem będą w piątek od g. 10. W naszym kościele okazja do pierwszo piątkowej spowiedzi świętej w piątek od godziny 16. Ponieważ w pierwsze piątki miesiąca jest nabożeństwo, zapraszam i proszę o odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia o 17:45.

7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi Królowej Polski z aktem oddania rodzin Maryi będzie o godz. 8. (Tekst Aktów oddania Matce Bożej można zabrać sobie po Mszach św.). Następnie nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa będzie po Mszy św. o godz. 8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych.

8. Pan Organista będzie rozprowadza po Mszach Świętych opłatki na stół wigilijny. Z uwagi na pandemię opłatki nie będą w tym roku bezpośrednio dostarczane do naszych domów. Informuję, iż nikt inny nie został przez parafię upoważniony do roznoszenia opłatków, czy też zbierania z tego tytułu jakichkolwiek ofiar. Opłatki można nabyć także w ciągu tygodnia po Mszach św. u Pana Organisty lub w zakrystii a także w czasie dyżurów w kancelarii. Wyraźmy panu Piotrowi naszą wdzięczność za piękną, pełną poświęcenia całoroczną pracę

9. Ruszyła kolejna edycja akcji Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom. W tym roku przygotowanych zostało 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. W naszym kościele świece będą sprzedawane przez kolejne 3 niedziele – 4, 11 i 18 grudnia po każdej Mszy Św.

10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do Domu Ojca śp. Henryk Solarz. Zmarłym w ostatnim czasie wypraszajmy łaskę nieba: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

11.W niedzielę 27 listopada w godzinach od 9 do 14 w budynku OSP będzie można oddać krew. W imieniu Strażaków oraz wszystkich potrzebujących krwi serdecznie zapraszam i zachęcam do oddawania krwi, tego bezcennego leku ratującego życie.

12.W tym tygodniu patronuje nam:
– środa, 30 listopada – Święty Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;
– sobota, 3 grudnia – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich;

13. Dziękuję za dary do kuchni. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.

14. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy