Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 6 listopada 2022

By 6 listopada 2022No Comments
TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć (kolekta mszalna).

2. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem. Papieża i wszystkie sprawy Kościoła będziemy polecali Bogu przez ręce Maryi w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.

3. Spotkanie Grupy Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19. Spotkanie wszystkich grup młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w czwartek o godz. 19. Spotkanie poprowadzi wielokrotny mistrz Polski, reprezentant Polski, uczestnik zimowej olimpiady oraz mistrzostw świata w hokeju na lodzie- ks. Kan Paweł Łukaszka- proboszcz w Korzkwi. Spotkanie ministrantów i lektorów będzie w sobotę o godz. 10. Serdecznie zapraszam Młodzież oraz Parafian. Spotkanie ministrantów będzie w sobotę o godz. 10.

4. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 18. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

5. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach św. będzie kwesta na rzecz ubogich.

6. OD 1 WRZEŚNIA BR OBOWIĄZUJE PRZYJĘĘTY PRZEZ PARAFILANĄ RADĘ DUSZTAERSKĄ I PRZEZE MNIE ZAAKCEPTOWANY REGULAMIN CMENTARZA. PROSZĘ, ABY WSZYSTKIE PRACE NA CMENTARZU BYŁY ZGŁASZANE PANU GRABAROZWI I ODBYWAŁY SIĘ Z GODNIE Z ZAPISAMI I DUCHEM REGULAMINU. BARDZO PROSZĘ O ZACHOWANIE BEZWGLĘDENGO PORZĄDKU. PROSZĘ, ABY ŚMIECI WRZUCAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE DO KONTENERA.

7. Sołtys Bibic informuje, że IV ratę podatku od nieruchomości można zapłacić w sobotę 12 listopada w Domu Ludowym od godz. 9.00 do godz. 11.00. W niedzielę 13 listopada do Domu Ludowego na godz. 17.10 Sołtys Bibic zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie. Na zebraniu omawiany będzie budżet sołectwa na 2023 r oraz składane będą wnioski mieszkańców do budżetu Gminy i budżetu Powiatu.
W tym tygodniu patronują nam:
– czwartek, 10 listopada – Święty Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju;
– piątek, 11 listopada – Święty Marcin z Tours (316-397), najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny;
– sobota, 12 listopada – Święty Jozafat Kuncewicz (1580-1623), biskup i męczennik, ewangelizator schizmatyków.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli

9.Wyrażam wdzięczność za dary do kuchni. Pani Irenie Palmowskiej dziękuję za kwiaty do kościoła.

10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!