Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 18 września 2022

By 19 września 2022No Comments
DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne (kolekta mszalna). Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.

2. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

3. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

4. W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.

5. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej będzie w czwartek. 22. września o godzinie 19:00 w kościele. Serdecznie zapraszamy.

6. W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w każdy piątek od g. 18:45-do 21.

7. W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

8. Spotkanie Parafialnej Rady duszpasterskiej będzie w niedzielę 2 października 2022 roku o godzinie 17:00 serdecznie zapraszam. Proszę także parafian o kontakt z Członkami Parafialnej Rady i Duszpasterskiej przekazywanie, sugestii i propozycji dotyczących spraw duszpasterskich, ale także gospodarczych parafii. W kościele będzie także umieszczona skrzyneczka, do której będzie można wrzucać karteczki z propozycjami. związanymi z duszpasterstwem w parafii, ale także ze sprawami gospodarczymi parafii. Wszystkich Parafian. zapraszam do włączania się w codzienne życie naszej Wspólnoty. W sierpniu rozprowadzono naszej parafii żywność o wartości 67tys 969zl 80gr. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy tę żywność przywożą. Do parafii Zawożą do rodzin wszystkich n tych, którzy chcieliby się włączyć do Parafialnego zespołu Caritas, ale także do przywożenia i rozwożenia żywności. Serdecznie zapraszam do kontaktu.

9. W tym roku minęło już 30 lat, jak odszedł z naszej Parafii ks. kanonik Adam Leśniak, dlatego też powstała inicjatywa spotkania Animatorów oraz Uczestników Oazy od początku parafii do roku 1992, w którym śp. ks. Adam zakończył posługę duszpasterską w Bibicach. Spotkanie odbędzie się 15 października, rozpocznie go Msza Św. w naszym kościele o godzinie 18:00, a następnie wszyscy chętni przejdą na salę w Domu Ludowym, aby powspominać ten wspaniały czas. Serdecznie zapraszamy na spotkanie wszystkich Uczestników Oazy z tamtego okresu i prosimy o zgłoszenie chęci udziału do 30 września br.
Wszystkie szczegółowe informacje będą zamieszczone na stronie Parafii na fc i w gablocie parafialnej.

10. W ubiegłą niedzielę miała miejsce kolejna akcja oddawania krwi zorganizowana przez OSP Bibice. Krew udało się oddać 32 dawcom. Uzyskano wynik 14,40 litrów życiodajnego płynu. Zapraszamy na kolejną akcję krwiodawstwa u nas w remizie, która odbędzie się 27 listopada 2022r

W tym tygodniu patronują nam:
– wtorek, 20 września – Świeci Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang (1795-1839) i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;
– środa, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;
– piątek, 23 września – Święty Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w Eucharystii

11. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.

12. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!