Ogłoszenia Duszpasterskie 28 sierpnia 2022

By 28 sierpnia 2022No Comments
DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł (kolekta mszalna).

2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

3. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

4. Pierwszy czwartek miesiąca. Proszę o prowadzenie adoracji o godz. 17 do 18. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek piątek i pierwsza sobota miesiąca. Proszę o poprowadzenie adoracji od godz. 17 do 18. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

5. Odwiedziny chorych w domach z Panem Jezusem, będą w piątek od godz. 10. Zachęcam również do zgłaszania chorych i starszych, którzy przebywają w naszych domach i nie mogą już sami dotrzeć do kościoła, a pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć Komunię św. Od godz. 16.00 spowiedź i o godz. 18.00. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 18. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Od 2015 roku z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Będziemy modlić się o roztropne wykorzystywanie dóbr natury i ochronę środowiska.

6. Adoracja w ciszy będzie w piątek od godziny 18:45 do 21. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o godz. 8 i zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej nabożeństwo pierwszo sobotnie i modlitwa w intencji małżeństw spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa. Po nabożeństwie będzie spotkanie formacyjne Róż Różańcowych.

7. Wzorem ubiegłego roku planujemy zorganizować z naszej parafii dwudniową pieszą Pielgrzymkę z BIBIC DO MIECHOWA – POLSKIEJ JEROZOLIMY – 13 i 14 września (wtorek i środa). Po zakończeniu etapu wtorkowego wrócimy do domu, a we środę rozpoczniemy w miejscu, gdzie zakończyliśmy dzień wcześniej. Będziemy pielgrzymować w intencji pokoju na świecie i zgody w naszej Ojczyźnie. W intencji naszej parafii i rodzin. Zapraszamy chętnych do zapisywania się (od 12 sierpnia do 9 września, w kancelarii), a także do pomocy w organizacji.

8. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

9. W tym tygodniu patronuje nam:

– sobota, 3 września – Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.

10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy