Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 21 sierpnia 2022

By 21 sierpnia 2022No Comments
DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim (kolekta mszalna).

2. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

3. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

4. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ciszy będzie od 18:45 do 21. Adoracja zakończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

5. Zwolnił się etat katechety w Szkole Podstawowej w Bibicach. Pilnie poszukujemy katechety/tki na w wymiarze pełnego etatu dydaktycznego (18 godzin) Proszę o przekazanie informacji zainteresowanym i kontakt ze mną.

6.Zachęcam do zbierania makulatury, kartonów, książek, gazet. Na parkingu obok kościoła (jest zgoda Pana Sołtysa) jest wystawiony kontener, do którego będziemy mogli dać makulaturę. Dochód niewielki, ale dochód ze sprzedaży tej makulatury będzie przeznaczony na kontynuowanie prac w dolnym kościele. Parafia się rozwija. Potrzeba, abyśmy myśleli o tym, by mieć coraz większe zaplecze duszpasterskie. Będzie także można przywieźć sprzęt elektroniczny, także sprzęt artykułów gospodarstwa domowego oczywiście zużyty. Kontenery są podstawione na parkingu obok kościoła.

7.Wzorem ubiegłego roku planujemy zorganizować z naszej parafii dwudniową pieszą Pielgrzymkę z BIBIC DO MIECHOWA – POLSKIEJ JEROZOLIMY – 13 i 14 września (wtorek i środa). Po zakończeniu etapu wtorkowego wrócimy do domu, a we środę rozpoczniemy w miejscu, gdzie zakończyliśmy dzień wcześniej. Będziemy pielgrzymować w intencji pokoju na świecie i zgody w naszej Ojczyźnie. W intencji naszej parafii i rodzin. Zapraszamy chętnych do zapisywania się (od 12 sierpnia do 9 września, w kancelarii), a także do pomocy w organizacji. 8.Kulturoteka Bibice, w dniach 29-31.08.2022 organizuje wakacyjną wymianę książkowo-roślinną. W wymianie może wziąć udział każdy, kto w tych dniach przyniesie do Kulturoteki max 5 książek, wydanych po 2000 r. i/lub max 3 rośliny/roślinne „szczepki”.

8.Zapraszamy wszystkich Mieszkańców Gminy Zielonki na Dożynki Wojewódzkie do Zielonek w sobotę 27 sierpnia na terenie boiska sportowego LKS Zieleńczanka, ulica Do Cegielni w Zielonkach. Program dożynek jest następujący: godzina 12:00 Msza święta polowa; godzina 13:30 rozpoczęcie uroczystości dożynkowych; około godziny 19:30 zabawa taneczna

9. W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty + śp. Teresę Zabiegaj. Pogrzeb będzie 23 sierpnia, we wtorek o godz. 10.20 na Cmentarzu Batowickim w kaplicy przy ul. Reduty. Niech Bóg oczyści ją z grzechów i doprowadzi do życia wiecznego.

10. KANCELARIA PARAFILNA W TYM TYGODNIU BĘDZIE CZYNA W PONIEDZIAŁEK I WTOREK OD GODZ. 7:30 DO 8; W PIĄTEK OD 18:45 DO 19:30 I W SOBOTĘ OD GODZ. 9 DO

11.W tym tygodniu patronują nam:
– środa, 24 sierpnia – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii;- sobota, 28 sierpnia – Święta Monika (354-430), matka Świętego Augustyna.

12. Dziękuję za ułożenie kwiatów, za dzisiejszą składkę na kontynuowanie prac w domu duszpasterskim. Członków i Członkinie Parafialnej Rady Duszpasterskiej proszę o podpisanie REGULAMINU CMENTARZA. Tych z Państwa, którzy podpisali kilka dni temu, proszę o podejście i podpisanie jeszcze jednego dokumentu.

13. Solenizantkom i Solenizantom, oraz obchodzącym urodziny, imieniny i inne rocznice składam najserdeczniejsze życzenia i polecam panu Bogu i opiece Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy- naszej Patronki.Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!