Ogłoszenia Duszpasterskie 7 sierpnia 2022

By 7 sierpnia 2022No Comments
DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

2. Msze święte od poniedziałku do soboty będą o godzinie 18:00.

3. W środę, 10 sierpnia w liturgii obchodzimy święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.

4. W sobotę, 13 sierpnia Różaniec Fatimski o godz. 17. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.

5. Zachęcam do zbierania makulatury, kartonów, książek, gazet. Będzie tutaj na parkingu obok kościoła (jest zgoda Pana Sołtysa) wystawiony kontener, do którego będziemy mogli dać makulaturę. Dochód niewielki, ale dochód ze sprzedaży tej makulatury będzie przeznaczony na kontynuowanie prac w dolnym kościele. Parafia się rozwija. Potrzeba, abyśmy myśleli o tym, by mieć coraz większe zaplecze duszpasterskie. Będzie także można przywieźć sprzęt elektroniczny, także sprzęt artykułów gospodarstwa domowego oczywiście zużyty. Kontenery są podstawione na parkingu obok kościoła.

6.W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 8 sierpnia – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;
– wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;
– środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;
– czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

7. Dziękuję za ułożenie kwiatów. Solenizantkom i Solenizantom, oraz obchodzącym urodziny, imieniny i inne rocznice składam najserdeczniejsze życzenia i polecam panu Bogu i opiece Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy- naszej Patronki.

8. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy