Ogłoszenia Duszpasterskie 26 czerwca 2022

By 29 czerwca 2022No Comments
TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2. We wtorek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Serdeczne życzenia dla Pana Piotra – organisty i wszystkich Solenizantów.

3. W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18. Do omodlenia mamy w tym czasie tyle spraw, a Jej Serce, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w domach z Panem Jezusem, będą w piątek od godz. 8. Zachęcam również do zgłaszania chorych i starszych, którzy przebywają w naszych domach i nie mogą już sami dotrzeć do kościoła, a pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć Komunię św. Od godz. 16.00 spowiedź ido godz. 18.00. Msza św. a następnie nabożeństwo pierwszo piątkowe. Od godziny 18:45 do 21 będzie w całkowitej ciszy Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa będzie o godz. 8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych. ZACHĘCAM DO ZAWIERZANIA SIEBIE, RODZIN, FIRM NIEPOKALANEMU SERCU MARYI KRÓLOWEJ.

6. Przeżywamy uroczystość odpustową, swoiste imieniny parafii. Bardzo dziękuję wszystkim, za troskę, o godne przygotowanie i przeżycie tej uroczystości. Bóg zapłać ks. kan. Pawłowi Kubaniemu za przewodniczenie naszej modlitwie. (Podziękowanie Księżom). Bóg zapłać. Dziękuję chórowi. Dziękuję p. Organiście, p. Kościelnemu, ministrantom, lektorom, paniom niosącym feretrony, mężczyznom niosącym baldachim, paniom trudzącym się w kuchni, dziękuję za ofiarowane kwiaty do przystrojenia kościoła i wokół kościoła. i pomoc w kuchni. Bóg za prace porządkowe w kościele i wokół naszej świątyni i plebanii(Dziękuję za pracę wokół kościoła i plebanii: ( państwu Skrzypek i Kowal; p. Stanisławowi Matrasowi, P. Krystynie Gołda, p. Markowi Baranowi)

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 VI – święci Apostołowie Piotr (†około 64 lub 67) i Paweł (†około 67 lub 66), dwa największe filary Chrystusowego Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie są ich relikwie.
• 3 VII – św. Tomasz Apostoł (†67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.

7. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Dziękuję za kwiaty do kościoła i ich ułożenie. Ogłoszeni intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl