Bez kategorii

WIELKI TYDZIEŃ I ŚWIĘTA WIELKANOCNE

By 11 kwietnia 202216 kwietnia, 2022No Comments

WIELKI TYDZIEŃ I ŚWIĘTA WIELKANOCNE 
W PARAFII PW. MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
W BIBICACH

1. Wielki Czwartek – pamiątka Ostatniej Wieczerzy, podczas której Pan Jezus ustanowił Sakrament Eucharystii i Sakrament Kapłaństwa. Msza św. o godz. 1800 i przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy oraz adoracja do godz. 2200.
–  Po Mszy św. Czuwanie modlitewne z najpiękniejszymi pieśniami pasyjnymi  poprowadzi chór Psallite Deo. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. W tym szczególnym dla kapłanów dniu, proszę o modlitwę za wszystkich kapłanów.

2. Wielki Piątek
 – dzień śmierci Jezusa na Krzyżu. Obowiązuje post ścisły – nie ma żadnej dyspensy. Post obowiązuje dorosłych od 18 do 60 roku życia – można jeść 3 razy dziennie, w tym raz do syta. Przez cały Wielki Piątek trwa adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. W godzinie konania Jezusa na Krzyżu o 1500rozpocznie się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Objawiając się Siostrze Faustynie Jezus mówił: Pragnę, abyś przez te dziewięć dni nowenny sprowadzała dusze do zdroju Miłosierdzia Mojego… Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek i trwać będzie do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.   Droga Krzyżowa będzie odprawiona o godz. 17:30.
– Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 1800odczytaniem opisu Męki Pańskiej wg naocznego świadka św. Jana, a następnie uroczystą modlitwą powszechną, adoracją Krzyża, Komunią Świętą i zakończy się przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu – adoracja potrwa do godz. 2400. Zapraszam do czuwania przy Grobie Pańskim  Druhów Strażaków, Harcerzy.

3. Wielka Sobota– Od wczesnych godzin rannych możemy przyjść na adorację Pana Jezusa w Grobie.
Poświęcenie pokarmów o godz.  900, 1000, 1100, 1200 i 1300 i 14.

– Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 1800 – Wigilia Paschalna, to Pascha Jezusa Chrystusa uroczyście celebrowana przez wspólnotę wierzących –w kościele nastąpi zapalenie Paschału, poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie obietnic chrztu świętego. Proszę o przyniesienie ze sobą świec.

5. Wielka Niedziela – Dzień Zmartwychwstania Pana Jezusa – jest to największe Święto chrześcijan.
– 6:00 Procesja i Msza Święta rezurekcyjna
– 9:30- Msza św.
11:00- Msza św.
16: 00- Msza św.

6. Poniedziałek wielkanocny 
8:00 – Msza św.
11:00 – Msza św.
16:00 – Msza św.