Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 3 kwietnia 2022

By 4 kwietnia 2022No Comments
PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj o godz. 15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Droga Krzyżowa ulicami Bibic, dzisiaj o godz. 19:30 rozpoczęcie w kościele. Proszę chętnych o włączenie się w czytanie rozważań (rozważania można zabrać po Mszy św.). W sobotę po Mszy św. o godz. 19 czyli ok. g. 20 będzie procesja na cmentarz. Druhów Strażaków proszę o dbanie o nasze bezpieczeństwo dzisiaj oraz w zsobotę.

2. Najbliższa niedziele do Niedziela Męki Pańskiej. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm.

3. Można nabyć baranki i paschaliki CARITAS Parafia musi zapłacić 7 zł. za sztukę.

4. Caritas naszej parafii chce przygotować paczki potrzebującym w naszej parafii. Zachęcam do włączenia się w pomoc. Wspomagając Uchodźców nie możemy zapomnieć o naszych Parafianach. W lutym rozprowadzono żywność w naszej parafii za 31278 zł. 35 gr. Dziękuję przywożącym żywność za życzliwość, poświęcony czas i udostępnianie samochodów.

5. Jak w poprzednich latach jest możliwość odpisu 1 % podatku na Magnalia Dei z dopiskiem Bibice.

6. W niedzielę Palmową w Bibicach od świtu Pucheroki odwiedzają domy gospodyń i gospodarzy. Głoszą oracje i w zamian dostają drobne podarunki. Potem razem spotykają się na Przeglądzie Pucheroków aby swoje oracje zaprezentować wszystkim mieszkańcom. Sołtys Bibic w imieniu Pucheroków zaprasza na Rynek o godz. 12 tej. Warto przyjść z dziećmi, aby zobaczyć tę jedyną taką w Polsce podtrzymywaną z pokolenia na pokolenie tradycję.”

7.W najbliższą niedzielę, 10 kwietnia, odbędzie się charytatywny kiermasz wielkanocny zorganizowany przez wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Bibicach. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 9-miesięcznej Milenki Wąsowskiej. Dziewczynka urodziła się z zamartwicą – w wyniku niedotlenienia powstały uszkodzenia w istocie białej mózgu. Dodatkowo występuje u niej wzmożone napięcie mięśniowe. Dzięki opiece wielu specjalistów i prowadzonej intensywnej rehabilitacji Milenka robi postępy w swoim rozwoju, który należy codziennie wspierać. Obecnie rodzice dziewczynki gromadzą fundusze na turnus rehabilitacyjny, a wolontariusze ze szkoły w Bibicach chcą ich w tym zadaniu wspomóc, organizując kiermasz.

8. W czasie misji składka będzie zbierana na potrzeby związane z misjami. 9. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!