Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 6 III 2022

By 6 marca 2022No Comments
DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy.

2. Marzec to miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny, ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin. W każdy wtorek po Mszy Świętej w naszej parafii modlimy się za mężczyzn naszej parafii (młodzieńców, kawalerów, mężów, ojców, dziadków), aby dobrze wypełniali zadania powierzone nam przez Boga, które wiążą się z męstwem i ojcostwem.

3. We wtorek 8. marca Dzień Kobiet. Otoczmy nasze Panie modlitwą, szacunkiem i miłością nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok.

4. Sprawozdanie ze spotkania nowo wybranej Parafialnej Rady Duszpasterskiej w dniu 27 lutego 2022 roku.
Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą do Ducha Świętego.
a) Ksiądz Proboszcz omówił przebieg wyborów do Rady, frekwencję wyborczą oraz zapoznał zebranych ze Statutem Duszpasterskiej Rady Parafialnej ustanowionym przez Metropolitę Krakowskiego w 1995 roku.
b) Podsumowano przebieg prac związanych z rozbudową budynku parafialnego.
c) Przedstawione zostały cztery warianty rozbudowy i zagospodarowania terenu cmentarza parafialnego w Bibicach. Obyła się dyskusja na ten temat, a decyzja o wyborze jednego z nich podjęta zostanie na kolejnym spotkania Rady, które odbędzie się w niedzielę 13 marca 2022 roku na godzinę 17.00.

5. Droga Krzyżowa dla dzieci w każdy piątek o godz. 17. Dzieci z klasy 3 A w tym tygodniu po Drodze Krzyżowej będą mieć odnowienie przyrzeczeń chrzścielnych, poświęcenie i rozdanie książeczek. W następnym tygodniu będą kolejne klasy. Wraz z dziećmi zapraszam bardzo serdecznie rodziców. Dla młodzieży i dorosłych Droga Krzyżówa w piątek o godz. 18:30. i w niedzielę po Mszy św. o godz. 11. Młodzież klas VII i VIII proszę o uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15. Składka na Gorzkich Żalach będzie przeznaczona na wystrój Bożego Grobu.

6. Misje parafialne i rekolekcje szkolne będą od 3 do 10. Poprowadzi je ks. Paweł Kubani Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program misji zostanie wydrukowany w formie folderów, oraz rozesłany rozesłany parafialnym newsletterem

7. W ciągłej modlitwie wspieramy naród ukraiński, który zmaga się z tragedią wojny i broni swojej Ojczyzny przed agresją rosyjską. Tak jak możemy, pomagamy cierpiącym i uciekinierom oraz modlimy się za tych, którzy zginęli. W naszej parafii oraz w okolicach zatrzymało się kilkudziesięciu uchodźców. Na plebanii przez ostatnie dni przewinęło się kilkanaście osób, nocując jedną lub kilka nocy. Od dzisiaj przez jakiś czas będzie mieszkało kilka osób. Zachęcam do otwarcia serc i domów dla potrzebujących. Przez kilka dni z produktów ofiarowanych przez Was przygotowywane były posiłki i zawożone dla Uchodźców do miejsc gdzie mieszkają oraz były rozdawane także na Dworcu Głównym w Krakowie. Rodziny, które mają w domu uchodźców zapraszam dzisiaj między godz. 18 a 19. Po potrzebne produkty. Proszę o przekazanie rodzinom które przyjęły uchodźców także spoza parafii. Dziękuję za pomoc w uporządkowaniu dolnego kościoła. Po Mszach św. Caritas naszej parafii prowadzi kwestę na rzecz pomocy Uchodźcom z Ukrainy.

8. Akademia Piłkarska Bibiczanka Bibice zaprasza wszystkie dzieci i młodzież z Ukrainy w wieku od 5 do 16 lat na bezpłatne treningi piłki nożnej w naszej Akademii. Zapewniamy fachową opiekę trenerską, strój treningowy i profesjonalny sprzęt sportowy. Zgłoszenia pod numerem telefonu: 607424504, e-mail.: [email protected] . Zachęcamy także nasze dzieci do aktywności fizycznej poprzez udział w treningach piłki nożnej w naszym Klubie i Akademii. Zapraszamy do śledzenia profilu Akademii na facebooku.

AP Bibiczanka Bibice запрошує всіх дітей і молоді від 5 до 16 років з України на безкоштовнI тренування з футболу до нашої Академії. Ми надаємо професійну тренерську опіку, тренувальний одяг та професійне спортивне обладнання. Звертатись за номером : 607 424 504
Запрошуємо!

9. Sołtys Bibic informuje, że podatki od nieruchomości można zapłacić w Domu Ludowym, Rynek 2 w piątek 11 marca od godz. 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.00 oraz w sobotę 12 marca od godz. 9.00 do 11.00″

10.W Multikinie przy ul. Dobrego Pasterza jest możliwość obejrzenia wartościowego filmu Cud Guadalupe. Na czwartkowy seans o 19:30 można kupić tańsze bilety, podając w kasie hasło: parafia. Zachęcamy.

11. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!