Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 27 II 2022

By 27 lutego 20221 marca, 2022No Comments

VIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Spotkanie PRD dzisiaj o godz. 17

2. Dzisiejsza niedziela, poniedziałek i wtorek to dni szczególnej modlitwy w ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie dzisiaj od godz. 10 do 11 W poniedziałek i wtorek od godz. 17 do 18. W poniedziałek i wtorek od godz. 17 proszę o poprowadzenie adoracji.

3. Najbliższa środa, 2 marca, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godzinie 7:9 i 18. Przypominam, że w Środę Popielcową wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

4. Grupa Magnalia Dei zaprasza w środę o godz. 19. Spotkanie lektorów będzie w czwartek o godz. 19:30,. kandydatów na ministrantów i ministrantów w sobotę o godz. 10. Serdecznie zapraszam.

5 .W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w naszym parafialnym kościele o godzinie 17 dla dzieci a dla dorosłych i młodzieży o godz. 18:30 będziemy szli za Chrystusem Jego Krzyżową Drogą, a w niedzielę o godzinie 12- dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Drodze Krzyżowej w piątek. Gorzkie Żale będą w naszym kościele o godz. 15, Składka na Gorzkich Żalach będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Zapraszam chętnych do prowadzenia nabożeństw Drogi Krzyżowej do kontaktu ze mną.

6. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Proszę o poprowadzenie adoracji od godz. 17 do 18. Odwiedziny chorych w domach z Panem Jezusem, będą w piątek od godz. 9. Zachęcam również do zgłaszania chorych i starszych, którzy przebywają w naszych domach i nie mogą już sami dotrzeć do kościoła, a pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć Komunię św. Od godz. 16.00 spowiedź i o godz. 18.00 Msza św. a następnie Droga Krzyżowa. W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. i zawierzenie Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będzie o godz. 8. Nabożeństwo zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Modlić się będziemy także w intencji małżeństw i rodzin pragnących potomstwa i spodziewających się dziecka. Po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmianka tajemnic różańcowych.

7.W odniesieniu do trudnej sytuacji narodu ukraińskiego nasza parafia włącza się w pomoc organizowaną poprzez Caritas Polska. Chcemy zapewnić tzw. pomoc celowaną tu na miejscu – dla osób, które uciekły przez wojną, aby schronić się w naszym kraju. Prosimy o zgłaszanie się osób które mogą przyjąć osoby z Ukrainy.
Proponujemy dwa rodzaje pomocy w tym zakresie:
– Pierwszy – pomoc przejściowa na okres 1-2 tygodni – to na wypadek pojawienia się większych grup, którym trzeba będzie zapewnić schronienie doraźnie
– Drugi – zapewnienie możliwości mieszkania na dłuższy okres
Osoby, które mogą udzielić takiej pomocy prosimy o zgłaszanie się do parafii lub mailowo na adres [email protected] . Ponadto będziemy wspierać osoby/rodziny, które przyjmą uchodźców, poprzez pomoc skierowaną dla nich w postaci żywności oraz środków czystości.
Mamy już kontakt z osobami, które przyjęły uchodźców i w pierwszej kolejności tam właśnie skierujemy swoją pomoc. W przyszłą sobotę tj. 5 marca 2022 organizujemy zbiórkę żywności długoterminowej oraz środków czystości – prosimy o przywożenie ich w godzinach 10-12 oraz 18-20 do dolnego kościoła.
Ponadto w tylnej części kościoła zostaną wystawione kosze na te właśnie artykuły. Nie będziemy zbierać odzieży. W środę popielcową i w najbliższą niedzielę zostanie również przeprowadzona zbiórka pieniężna do puszek Caritas na pomoc uchodźcom. Zachęcamy do włączenia się do tej pomocy oraz innych organizowanych na terenie Bibic i okolic oraz przez władze państwowe”.

8. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże!