Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 23 stycznia 2022

By 22 stycznia 202226 stycznia, 2022No Comments

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Wtorkowe święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie.

2. W środę, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.

3. „ Kto śpiewa dwa razy się modli”. Na parafialny chór Magnalia Dei zajął trzecie miejsce w XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. K. Szwarlika w Będzinie. Serdecznie gratuluję.

4. Od wielu już lat pierwsza Komunia św. w naszej parafii jest w 3. niedzielę maja. W tym roku wypada 3. niedziela 15 maja. Po rozmowie z Rodzicami ustaliliśmy, że pierwsza Komunia św. w naszej parafii będzie w sobotę 14 i w niedzielę 15 maja. Oczywiście wiele będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie.

5.Ks. dr hab. Krzysztof Śnieżyński odprawi Mszę św. w niedzielę 30 stycznia o godz. 16.00, a następnie wygłosi w kościele prelekcję filozoficzną pt. „Wykształcenie i wiedza nie zawsze idą w parze z mądrością”. Czas trwania prelekcji: ok. 45 min. wraz z 5 min. przerwą muzyczną. Serdecznie zapraszamy.

6. Jest możliwość wypożyczenia łóżka, chodzika, wózka inwalidzkiego. Potrzebujących tego sprzętu lub ich rodziny proszę o kontakt. Jeśli Państwo macie taki czy podobny sprzęt, a nie potrzebujecie go, to zachęcam do przekazania parafii, by mógł służyć potrzebującym.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 25 I – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,
• 26 I – święci Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła, do których skierował on tzw. Listy pasterskie z trafnymi napomnieniami dla pasterzy i wiernych;
• 27 I – bł. Jerzy Matulewicz, biskup wileński i odnowiciel Zakonu Marianów, którego życiowym mottem były słowa: „We wszystkim szukać Boga, wszystko czynić na większą chwałę Bożą, we wszystko wnosić ducha Bożego, wszystko przepajać duchem Bożym”;
• 28 I – św. Tomasz z Akwinu, kapłan, zakonnik, Doktor Kościoła, kaznodzieja, poeta, wielki myśliciel, o którym powiedziano, że „między uczonymi był największym świętym, a między świętymi największym uczonym”.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

9. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!