Ogłoszenie Duszpasterskie 9 stycznia 2022

By 9 stycznia 2022No Comments

CHRZEST PAŃSKI

1. Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy Świętych błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

3. Grupa modlitewno- charyzmatyczna zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19. Spotkanie Kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz. 10.

4. Kontynuuję modlitewne spotkania kolędowe w naszym kościele. W tym tygodniu na Mszę św. i modlitwę o godz. 18 zapraszam mieszkańców z następujących ulic naszej parafii:
– Bajkowa, Brzozowa, Łąkowa, Sezamkowa, Pogodna, Zielona – poniedziałek 10 I- godz. 18
– Jaogodowa, Jaśminowa. Wiśniowa, Zagaje – wtorek 11 I godz. 18
– Graniczna, Kwiaty Polne, Leszczynowa, Nezapominajek, Dzikich Róż– środa 12 I godz. 18
– Krakowska, Królewska, Wichrowe Wzgórze, , os. Słoneczne – czwartek 13 I godz. 18
– Leśna, Lipowa, Jurajskie Wzgórze – piątek 14 I godz. 18
– Akacjowa, Bukowa, Mokra, Na Czekaj – sobota 15 I godz. 18

4. Bibicki konkurs szopek. Czas dostarczenia to 16 stycznia – (przedłużamy, by więcej rodzin wzięło w konkursie. Zrobimy zdjęcia szopek i będzie można głosować na konkretne szopki poprzez danie znaku lubię przy konkretnym zdjęciu.

5. Chór Psallite Deo zaprasza na koncert kolęd, który odbędzie się w kościele w Bibicach dnia 9 stycznia 2022 r. po Mszy św. o godz. 16:00. W imieniu Pani Dyrygent, Chóru i swoim serdecznie zapraszam.

6. Serdeczne dziękuję za dary do kuchni i za wielką życzliwość wobec parafii i mojej osoby. Pragnę poinformować, że w grudniu rozprowadzono żywność w naszej parafii o wartości 45, 481, 43 zł. Dziękuję osobom, które przywożą żywność(jednocześnie w każdy wieczór zawożą żywność do rodzin w naszej parafii). W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie na ogrzewanie kościoła. Ofiarę będą zbierać przedstawiciele parafialnej Rady Duszpasterskiej.

7. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy