Ogłoszenia Duszpasterskie 19 XII 2021 R.

By 19 grudnia 2021No Comments
CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

1. Spowiedź święta będzie w poniedziałek od 17 do 18.; wtorek od 8-9 i 16-18; w czwartek od 17-18. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty.

2. Zapraszam codziennie na Roraty o godz. 18. Roraty w piątek będą o godz. 7. Serdecznie zapraszam. Światełko betlejemskie można odpalać dzisiaj między i po Mszy św., w poniedziałek, wtorek w środę przed i po Mszy św. o godz. 18, a w do godz. 9.

3. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcamy do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech ona również, tam gdzie to możliwe, tradycyjnie będzie złożona z postnych potraw. Newsletter parafialny.

4. O 23: 40 przed Pasterką będzie modlitwa w intencji o poszanowanie życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Tuż przed rozpoczęciem Pasterski wysłuchamy Martyrologium Rzymskie na dzień 25 grudnia. Pasterka w naszym kościele będzie o godz.24. Masza św. Pasterska będzie szczególnie dla chorych transmitowana przez Internet. Składka na pasterce przeznaczona będzie na fundusz obrony życia dzieci nienarodzonych SOS. Pozostałe Msze św. w dzień Bożego Narodzenia będą o godz. 8; 11 i 16.

5. W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze św. będą o 8:11:16. W czasie Mszy św. będzie poświęcony owies. Składka w święto św. Szczepana będzie przeznaczona na Uniwersytet św. Jana Pawła II w Krakowie.

6. Pan Organista rozprowadza po Mszach Świętych opłatki na stół wigilijny. Opłatki można nabyć także w ciągu tygodnia po Mszach św. u Pana Organisty lub w zakrystii a także w czasie dyżurów w kancelarii. Wyraźmy panu Piotrowi naszą wdzięczność za piękną, pełną poświęcenia całoroczną pracę.

7. Ze względu na trudną sytuację epidemiczną, w tym roku nie odbędzie się w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana „kolędą” w tradycyjnej formie „od drzwi do drzwi”, która dawała sposobność do indywidualnych rozmów, oraz wspólnej modlitwy rodzinnej z duszpasterzem. Aby podtrzymać więź wiernych ze wspólnotą parafialną, zapraszam rodziny na Mszę św. do kościoła o godz. 18 z ulic naszej parafii wg. ustalonego harmonogramu kolędowego. W czasie Mszy św. będziemy modlić się intencji zaproszonych rodzin, obecnych i nieobecnych. Po Mszy św. będzie krótkie nabożeństwo z adoracją zakończone indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem każdej rodziny, czy osób samotnych. Na zakończenie będzie obrzęd poświęcenia wody, którą wierni przyniosą ze sobą. Po powrocie z kościoła rodziny wspólnie pomodlą się o błogosławieństwo w oparciu o tekst. Modlitwa o błogosławieństwo dla domu i rodziny, który otrzymają w kościele i pokropią mieszkanie wodą święconą. Możliwe są także indywidualne odwiedziny na wyraźne jednak zaproszenie poszczególnych rodzin z zachowaniem norm sanitarnych, według ustalonego harmonogramu kolędowego. Wszystkich parafian prosimy, aby życzliwie przyjęli tę formę, która z powodu pandemii, wydaje się być jedyną możliwą do realizacji.

8. Dziękuję Parafianom, którzy podjęli się trudu przywożenia żywności. W piątek zapraszam po żywność ok. godz. 13. Żywności może być dużo, wiec proszę przyjść i zabrać. Szkoda, by się zmarnowała. 10. Dziękuję za dary do kuchni, za dzisiejsze ofiary na ogrzewanie kościoła. Ofiary z życzeń będą przeznaczone na kontynuację finansowanie wykańczania zaplecza duszpasterskiego

9. Zamierzamy na stornie internetowej parafii uruchomić. „Bibicki kącik kulinarny”. Proszę o przesyłanie przepisów na adres internetowy parafii.

10. Bibicki konkurs szopek. Czas dostarczenia to 6 stycznia – święto Objawienia Pańskiego. Zrobimy zdjęcia szopek i będzie można głosować na konkretne szopki poprzez danie znaku lubię przy konkretnym zdjęciu.

11. Jest możliwość wypożyczenia łóżka, chodzika, wózka inwalidzkiego. Potrzebujących tego sprzętu lub ich rodziny proszę o kontakt. Jeśli Państwo macie taki czy podobny sprzęt, a nie potrzebujecie go, to zachęcam do przekazania parafii, by mógł służyć potrzebującym.

12. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodziny i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy