Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 21 listopada 2021

By 21 listopada 2021No Comments
JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

2. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła.

3. Możliwość sprzedaży, czy darowania strojów komunijnych będzie dzisiaj o godz. 17 w sali na plebanii.

4.Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas ósmych będzie we wtorek o godz. 17 a klas pierwszych szkół średnich w piątek o godz. 17. Serdecznie zapraszam.

5.Grupa Magnalia Dei zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19. Spotkanie lektorów będzie w piątek o godz. 19. Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz. 9.

6. Zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych wykonanych w ramach terapii manualnej /bardzo ograniczonej z powodu pandemii/ prowadzonej w Domu Macierzystym Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim w Krakowie przy ul. Krakowskiej. Zebrane środki przeznaczone będą na pomoc Ubogim rodzinom oraz osobom starszym, samotnym i bezdomnym korzystającym z prowadzonego przez Siostry Punktu Pomocy Doraźnej, w ramach którego przygotowywane są każdego dnia kanapki i ciepła herbata dla ok 90 osób, oraz świąteczne paczki dla potrzebujących.
Bóg zapłać

7. Ks. dr hab. Krzysztof Śnieżyński w przyszłą niedzielę odprawi Mszę św. o 16.00 a po Mszy św. będzie prelekcja filozoficzna: „Wykształcenie nie zawsze idzie w parze z mądrością”

8. Od przyszłej niedzieli pan Organista będzie rozprowadzał po Mszach Świętych opłatki na stół wigilijny. Z uwagi na pandemię opłatki nie będą w tym roku bezpośrednio dostarczane do naszych domów. Informuję, iż nikt inny nie został przez parafię upoważniony do roznoszenia opłatków, czy też zbierania z tego tytułu jakichkolwiek ofiar. Opłatki można nabyć także w ciągu tygodnia po Mszach św. u pana Organisty lub w zakrystii a także w czasie dyżurów w kancelarii.

9. Sołectwo Bibice zaprasza mieszkańców w niedzielę 21 listopada, na godz. 17.00 na uroczyste otwarcie Domu Ludowego. Na górnej sali wystąpią Chór Pslalitae Deo, Zespół Bibiczanie, Szkolny Zespół Artystyczny, Koło Integracji Bibic i Koło Gospodyń Wiejskich. Dzieci zapraszamy do kulturoteki i sali sołeckiej na warsztaty literackie a młodych pasjonatów techniki na kosmiczne warsztaty robotyki”

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 22 XI św. Cecylii- patronki muzyki kościelnej
• 24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.
• 25 XI – św. Katarzyny Aleksandryjskiej- dziewicy i męczennicy

11. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Czcigodnym Parafianom, Dobrodziejom, Gościom, którzy duchowo i materialnie, systematycznie, wspierają naszą parafię, przekazując ofiary na tacę podczas niedzielnych Mszy św. lub na konto parafii. Wszystkim mówimy serdeczne: Bóg zapłać!

12. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fc: Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże