Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 14 listopada 2021

By 14 listopada 2021No Comments
TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych. Po Mszy św. organizowana jest kwesta na rzecz pomocy biednym.

2. Do 30 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

3. Ks. dr hab. Krzysztof Śnieżyński odprawi Mszę św. 14.11.2021 r. o godz. 16. a po Mszy św. wygłosi katechezę dla dorosłych pt., Co znaczy być wierzącym dziś? Czas trwania katechezy ok. 45. minut.

4. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

5. Uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania młodzieży z klas pierwszych szkół średnich planowana jest na sobotę 18 grudnia br. o godz. 11. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp Janusz Mastalski. W czasie tej uroczystości uroczyście wprowadzimy do naszej parafii relikwie bł. Karoliny Kózkówny. Spotkanie młodzieży z klas 8 i 1. szkół średnich będzie w piątek o godz. 16: 30. Pani prof. Ewa Gurba poprowadzi spotkanie z młodzieżą na temat: „Jak radzić sobie ze stresem?”. Serdecznie młodzież zapraszam i wszystkich chętnych, którzy chcieliby się więcej na ten temat dowiedzieć. Proszę, aby uczestnicy zabrali ze sobą przybory do pisania.

6. Spotkanie Rodziców młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania w tym roku zapraszam na spotkanie w czwartek o 18:30.
Grupa Magnalia Dei zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19. Spotkanie lektorów będzie w piątek o godz. 19. Chłopców, którzy chcieliby włączyć się do grona ministrantów zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 9.

7. Chcemy zorganizować spotkanie wymiany/sprzedaży strojów komunijnych. Proponujemy terminy: sobota 20 listopada 2021 godz. 10. i w niedzielę 21 listopada 2021 godz. 17.

8. Sołectwo Bibice zaprasza mieszkańców w niedzielę 21 listopada, na godz. 17.00 na uroczyste otwarcie Domu Ludowego. Na górnej sali wystąpią Chór Pslallite Deo, Zespół Bibiczanie, Szkolny Zespół Artystyczny, Koło Integracji Bibic i Koło Gospodyń Wiejskich. Dzieci zapraszamy do kulturoteki i sali sołeckiej na warsztaty literackie a młodych pasjonatów techniki na kosmiczne warsztaty robotyki”

9. Dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę odzieży dla osób bezdomnych, podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Akcja odbyła się w zeszły weekend w Domu Ludowym i jest organizowana cyklicznie w okresie jesieni i wiosny. Zachęcamy do uczestnictwa w przyszłym roku.

10. W tym tygodniu patronują nam:
– w środę 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;
– w czwartek 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;
– w sobotę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.

11. Dziękuję za dary do kuchni. W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła. W lipcu rozprowadzono w naszej parafii żywność za 45.454,65 zł. Dziękuję za przywożenie żywności.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

13. Intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!