Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 7 listopada 2021

By 7 listopada 2021No Comments
TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.

2. Do 30 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

3. Wspólnota Magnalia Dei zaprasza w środę po Mszy Św., o godz. 19, na Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem zakończone indywidualnym błogosławieństwem każdego uczestnika.

4. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.

5. Ministrantów i lektorów będzie w niedzielę po Mszy św. o godz. 11, czyli ok. godz. 12. Chłopaków, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 9. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się Niedziela Powołań. Klerycy z naszego seminarium duchownego podzielą się z świadectwem odkrywania swojego powołania; będą także razem z nami modlić się o nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W dzisiejszych czasach ta modlitwa jest szczególnie potrzebna, dlatego zachęcamy do włączenia się w nią w najbliższą niedzielę.

6. Ks. dr Hab. Krzysztof Śnieżyński odprawi Mszę św. 14.11.2021 r. o godz. 16. a po Mszy św. wygłosi katechezę dla dorosłych pt. Co znaczy być wierzącym dziś? Czas trwania katechezy ok. 45. minut.

7. Uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania młodzieży z klas pierwszych szkół średnich planowana jest na sobotę 18 grudnia br. o godz. 11. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp Janusz Mastalski. Spotkanie młodzieży z klas 1. będzie w piątek o godz. 17., a klas 8. We wtorek o godz. 17. Serdecznie zapraszam.

8. Chcemy zorganizować spotkanie wymiany/sprzedaży strojów komunijnych. Proponujemy terminy:1. sobota 20 listopada 2021 godz. 10. i w niedzielę 21 listopada 2021 godz. 17.

9. Sołtys Bibic zaprasza na Zebranie Wiejskie w niedzielę 7 listopada o godz. 17.10 w Domu Ludowym, Rynek 2. Tematem przewodnim zebrania będzie jak zadbać o czyste powietrze w Bibicach, co zrobić aby w zimie ograniczyć smog. Zaproszeni ekodoradcy przedstawią jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca i docieplenie domu.

10. Sołtys Bibic informuje, że IV ratę podatku od nieruchomości można zapłacić w sobotę 13 listopada, w godz. od 9.00 do 11.00, w Domu Ludowym

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:
– w środę 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;
– w czwartek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;
– w piątek 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;
– w sobotę 13 listopada – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.

12. Intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże !