Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 31 października 2021

By 31 października 2021No Comments
TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W niedzielę 31 października ks. Krzysztof odprawi Mszę św. z kazaniem o godz. 16.00, a następnie wygłosi w kościele prelekcję filozoficzną pt. Wykształcenie wymaga mądrości. Czas trwania prelekcji: ok. 45 min. wraz z 5 min. przerwą muzyczną. Serdecznie zapraszamy.

2. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszej parafii Msze św. będą o godz. 8;11 Na naszym cmentarzu parafialnym o godz. 14. Msza Święta za zmarłych Parafian a następnie procesja żałobna. Różaniec za zmarłych będzie o godz. 18.

3.We wtorek 2. listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte o godz.7 9 i 18.

4. Spotkanie grupy Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Proszę o poprowadzenie adoracji od godz. 17do 18. Pierwszo piątkowe odwiedziny chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od 16 do 18.

6. W sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8. Następnie nabożeństwo pierwszo sobotnie, modlitwa w intencji małżeństw i rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa. Po Mszy św i nabożeństwie będzie spotkanie Róż Różańcowych. Nabożeństwo zawierzenie Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny w czasie nabożeństwa.

7. W Bibicach organizowana jest po raz kolejny zbiórka odzieży używanej, którą przekażemy krakowskiemu Dziełu Pomocy św. Ojca Pio – organizacji, która na co dzień wspiera osoby bezdomne. Najbardziej potrzebna jest zimowa odzież męska w ciemnych kolorach:
spodnie, bluzy, polary, wygodne obuwie zimowe, kurtki, czapki, rękawiczki, skarpety i bielizna (nowa) oraz ŚPIWORY, TERMOSY i PARASOLE. Dary można zostawić w Domu Ludowym w Bibicach, ul.Rynek 2 5 listopada, w piątek godz. 17.00 – 19.00; oraz 6 listopada, w sobotę w godz. 10.00 – 13.00 7. Sołtys Bibic zaprasza na Zebranie Wiejskie w niedzielę 7 listopada o godz. 17.10 w Domu Ludowym, Rynek 2. Tematem przewodnim zebrania będzie jak zadbać o czyste powietrze w Bibicach, co zrobić aby w zimie ograniczyć smog. Zaproszeni ekodoradcy przedstawią jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca i docieplenie domu”

8. Drogą elektroniczną zostały rozesłane ulotki informujące o wyborach do PRD. W formie papierowej można zabrać z kościoła. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału w wyborach do PRD.

9. Dziękuję za kwiaty do kościoła i ich ułożenie, za wykoszenie trawy, za dary do kuchni serdeczne Bóg zapłać za wszystko.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli

11. W tym tygodniu patronuje nam:
– w czwartek 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.

11., Intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!