Ogłoszenia Duszpasterskie 3 października 2021

By 3 października 2021No Comments
DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach.

3. Młodzież z klas pierwszych szkół średnich i klas ósmych proszę o zapisywanie się na spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Warunkiem uczestnictwa w spotkaniach jest uczestnictwo w katechezie we wszystkich poprzednich klasach ( ostatni tydzień zapisów)

4. Grupa modlitewno-charyzmatyczna Magnalia Dei zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19.

5. Spotkanie ministrantów będzie w piątek o godz. 17.

6.Otoczmy szczególną modlitwą dzieci pierwszokomunijne, którym w czwartek 7 października na Mszy Świętej o godz. 18 wręczymy ich pierwsze pobłogosławione różańce. Po Mszy św. i Różańcu będzie spotkanie Rodziców klas trzecich. Po tym spotkaniu odbędzie się spotkanie przedstawicieli Rodziców na plebanii.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu od 217 do 18. Msza Święta o… z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

8. Szczególnym znakiem nadziei dla wielu młodych ludzi w naszej Ojczyźnie jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Co roku swoją opieką obejmuje blisko dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, z wiosek i małych miejscowości całej Polski, W przyszłą niedzielę, podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych, będziemy mogli wesprzeć materialnie wyjątkowy, konsekwentnie ten budowany od 21 lat przez nas wszystkich „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli,

10. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;
– we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;
– w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

12. Dziękuję za wykonanie pięknej dekoracji w kościele, za kwiaty do przystrojenia. W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na kontynuowanie prac w zapleczu duszpasterskim Ogłoszeni intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy