Ogłoszenia Duszpasterskie 26 września 2021

By 29 września 2021No Comments
DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn.

2. Spotkanie Rodziców dzieci z klas 3., które w bieżącym roku szkolnym przystąpią do pierwszej spowiedzi i Komunii św. będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.

3. Parafia p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bibicach i Sołectwo Bibice zaprasza
na koncert Joanny Słowińskiej oraz chóru Psallite Deo dzisiaj 26 września po Mszy św. godz. 12 w naszym kościele. Koncert i warsztaty są realizowane przez Fundację im. Marszałka Marka Nawary w ramach projektu ETNO – warsztaty muzyki i słowa w kontekstach natury. JOANNA SŁOWIŃSKA to charyzmatyczna pieśniarka i jedna z najbardziej wszechstronnych polskich wokalistek, znana z repertuaru inspirowanego polską i słowiańską muzyką tradycyjną.

4. Młodzież z klas pierwszych szkół średnich i klas ósmych proszę o zapisywanie się na spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Warunkiem uczestnictwa w spotkaniach jest uczestnictwo w katechezie we wszystkich poprzednich klasach.

5. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Proszę o poprowadzenie adoracji od godz. 17do 18. Pierwszo piątkowe odwiedziny chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od 16 do 18. Msza Święta z prośba o Dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym będzie w Pątek o godz. 18. Zaraz po Eucharystii nabożeństwo pierwszo piątkowe.

7.W sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8. Następnie nabożeństwo pierwszo sobotnie, modlitwa w intencji małżeństw i rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa. Po Mszy św i nabożeństwie będzie spotkanie Róż Różańcowych. Nabożeństwo zawierzenie Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny w czasie nabożeństwa.

8. W ubiegłą niedzielę wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Bibicach przeprowadzili pod naszym kościołem akcję charytatywną mającą na celu wsparcie leczenia i rehabilitacji kilkumiesięcznej Milenki. Dzięki wrażliwości i hojności wszystkich wspierających zbiórkę udało zgromadzić się 5 tysięcy 533 złote. Bóg zapłać za każdą W ofiarowaną dla Milenki złotówkę! Prosimy Was drodzy Parafianie o pomoc w segregacji nakrętek, która odbędzie się przy Kościele w dniach wtorek, środę i czwartek od 16: 30 w piątek od 14 do 16: 30 oraz w sobotę od 8 do 16:00. Jeżeli ktoś z Państwa znajdzie czas i pomoże nam rodzicom posegregować nakrętki już teraz z serca bardzo dziękujemy. Przypominamy, że zbieramy nakrętki po napojach. Prosimy o nie wrzucanie plastików tj. od spryskiwaczy, pudełek od kremu, zabawek plastikowych, nakrętek od napoi, dozowników, baterii, ładowarek do telefonu i komputera, okularów oraz żywności.

9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Wiesława Siębor. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

10. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;
– we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;
– w środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;
– w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;
– w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;
– w sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

12. Ogłoszeni intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy