Ogłoszenia Duszpasterskie 12 września 2021

By 12 września 2021No Comments
DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności.

2. Beatyfikacja Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego będzie miała miejsce 12 września w Warszawie. Planujemy zorganizować z naszej parafii dwudniową pieszą Pielgrzymkę z BIBIC DO MIECHOWA – POLSKIEJ JEROZOLIMY – 13 i 14 września. Pod zakończeniu etapu poniedziałkowego wrócimy do domu, a we wtorek rozpoczniemy w miejscu gdzie zakończyliśmy dzień wcześniej. Będziemy pielgrzymować w intencji pokoju na świecie i zgody w naszej Ojczyźnie. W intencji naszej parafii i rodzin. Będzie to także dziękczynne pielgrzymowanie za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. Rozpoczniemy pielgrzymowanie poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 7

3. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Nasza parafia zaproszona jest do modlitewnego uczestnictwa w odpuście w Sanktuarium Krzyża św. w Mogile. Ojcowie Cystersi zapraszają nas w piątek 17.09. na Mszę św. o godz. 18. Modlitewne czuwanie zaczniemy o godz. 17.

4.Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w środę 15.09.2021 r. o godz. 20. Serdecznie zapraszam.

5. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

6. Spotkanie katechetyczne dla dzieci z klasy czwartej przygotowujące się do pierwszej Komunii św. będzie w piątek o godz. 19:30. Spowiedź św. dla tych dzieci, rodziców i rodzin będzie w sobotę 18.09.2021 od godz. 10-11. Dzieci te swoją pierwszą komunię będą przeżywały w niedzielę 19.09.2021 na Mszy św. o godz. 12:30.

7.Spotkanie Rodziców dzieci klas trzecich, które w bieżącym roku szkolnym przystąpią do pierwszej spowiedzi i Komunii św. będzie w niedzielę 26 września 2021 r. po Mszy Świętej o godzinie 16:00. Pierwsza spowiedź i Komunia św w naszej parafii w roku 2022 planowana jest na trzecią sobotę i niedzielę maja.

8.W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki.

9. Dr Piotr Kardasz – Pedagog, dziennikarz, autor licznych publikacji i filmów przyrodniczych. Naukowiec, podróżnik, odkrywca. Laureat Nagrody Ministra Edukacji i Europejskiej Nagrody Eureka za wybitne osiągnięcia. Przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Profilaktyki Zdrowia i Rady Naukowej Duolife S.A . W niedzielę 19 września o godz. 17 dr Piotr Kardasz wygłosi wykład pt. Strategia 5. Elementów dla podtrzymania zdrowia człowieka. Serdecznie zapraszam.

10. W imieniu rodziców Milenki dziękuję wszystkim osobom z parafii, które włączyły się do akcji udziału w zbiórce nakrętek po napojach. Szczególnie dziękuję wszystkim osobom, które pomogły w segregacji nakrętek w dniu 11.09.2021.Proszę na przyszłość o nie wrzucanie przedmiotów innych niż nakrętki po napojach w tym między innymi: baterii, wieczek od kawy, wiaderek, plastikowych dozowników. Jako rodzice jesteśmy bardzo wdzięczni za zaangażowanie parafian w zbiórkę nakrętek. W przyszłą niedzielę wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Bibicach przeprowadzą zbiórkę charytatywną, której celem będzie pomoc trzymiesięcznej Milence. Dziewczynka urodziła się w ciężkiej zamartwicy, prawie nie oddychała… Wyniki badań wykazały rozległe zmiany w mózgu. Milenka cały czas potrzebuje intensywnej rehabilitacji, wieloetapowego leczenia i szczegółowych badań . To wspaniałe, że młodzi ludzie-wolontariusze z naszej parafii chcą pomóc małej, bezbronnej istocie. Warto więc wesprzeć ich w tej wielkiej walce o zdrowie i życie małej Milenki.

11. Sołtys Bibic informuje, że trzecią ratę podatku można zapłacić we wtorek 14 września w godz. od 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.00 w Domu Ludowym

12. W następną 3. niedzielę miesiąca ofiary zostaną przeznaczone na sfinansowanie wykonanych i kontynuowanie prac w zapleczu duszpasterskim. Drodzy, to dzięki waszemu wsparciu i ofiarności możemy kontynuować prace remontowe świątyni, plebanii i jej otoczeniu. W każdą niedzielę modlimy się za wszystkich parafian i dobrodziejów. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy.

13.W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Anna Mikulska. Pogrzeb w pn. 13.09.2021 r. o godz. 13:40 w kaplicy przy ul. Reduty w Krakowie. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

15. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;
– w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;
– w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;
– w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

16. Nowożeńcom dziękuję za kwiaty do kościoła. 13. Ogłoszeni intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy