Ogłoszenia Duszpasterskie 28 lutego 2021

By 28 lutego 2021No Comments
DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny, ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin. W każdy wtorek po Mszy Świętej w naszej parafii modlimy się za mężczyzn naszej parafii (młodzieńców, kawalerów, mężów, ojców, dziadków), aby dobrze wypełniali zadania powierzone nam przez Boga, które wiążą się z męstwem i ojcostwem.

3. 1. marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Proszę o poprowadzenie adoracji od godz. 17 do 18. Odwiedziny chorych w domach z Panem Jezusem, będą w piątek od godz. 9. Zachęcam również do zgłaszania chorych i starszych, którzy przebywają w naszych domach i nie mogą już sami dotrzeć do kościoła, a pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć Komunię św. Od godz. 16.00 spowiedź i o godz. 18.00 Msza św. a następnie Droga Krzyżowa.

5. Dzieci z klas 3 A i B przygotowujące się do pierwszej Komunii św. w piątek o na Drodze Krzyżowej o godz. 17 będą mieć poświęcenie medalików, książeczek oraz będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. W następnym tygodniu będą kolejne klasy. Wraz z dziećmi zapraszam bardzo serdecznie rodziców.

6. W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. i zawierzenie Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będzie o godz. 8. Nabożeństwo zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Modlić się będziemy także w intencji małżeństw i rodzin pragnących potomstwa i spodziewających się dziecka. Po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmianka tajemnic różańcowych.

7. Rekolekcje parafialne i szkolne rozpoczną się od 21 do 24 marca. Poprowadzi je O. Maciej Majdak- Cysters Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji zostanie rozesłane rozesłany parafialnym newsletterem.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł do wieczności śp. Edward Badocha. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

9. W tym tygodniu patronuje nam w czwartek 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.

10. W najbliższy wtorek będą zakładane okna w rozbudowanym zapleczu duszpasterskim. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

11. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy