Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 10 stycznia 2021

By 17 stycznia 2021No Comments

CHRZEST PAŃSKI

1. Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy Świętych błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

3. Kontynuuję modlitewne spotkania kolędowe w naszym kościele. W tym tygodniu na Mszę św. i modlitwę o godz. 18 zapraszam mieszkańców z następujących ulic naszej parafii:

Dworska, Ogrodowa Wrzosowa, Zbożowa – poniedziałek – 11 I o godz. 18
Bajkowa, Brzozowa, Łąkowa, Sezamkowa, Pogodna, Zielona – wtorek 12 I- godz. 18
Jaogodowa, Jaśminowa. Wiśniowa, Zagaje – czwartek 14 I godz. 18
Graniczna, Kwiaty Polne, Leszczynowa, Nezapominajek – piątek 15 I godz. 18
Kasztanowa, Kościelna. Rynek, Zarzecze, Żródlana – w sobotę 16 I godz. 18

4. Msza św. I życzenia świąteczne dla uczestników i organizatorów PPAK będzie w środę 13 stycznia o godz. 18 w Bazylice Ojców Franciszkanów w Krakowie. Serdecznie zapraszam.

5. Regał na znicze. Zamierzamy ustawić regał na znicze na cmentarzu. Jeśli ktoś będzie zabierał ze swojego grobu znicze wypalone, a jeszcze nie uszkodzone. To będzie można je zostawić na regale, by kto inny mógł je sobie zabrać i po włożeniu nowego wkładu znicz może dalej służyć. Będzie to działanie proekologiczne i pro ekonomiczne. Osoby, które wiedzą, gdzie takie regały można kupić lub zamówić, proszę o kontakt. Chodzi o to by były estetyczne i bardo solidne.

6. Serdeczne dziękuję za dary do kuchni i za wielką życzliwość wobec parafii i mojej osoby. Pragnę poinformować, że w grudniu rozprowadzono żywność w naszej parafii o wartości 52 926, 41 zł. Dziękuję osobom, które przywożą żywność(jednocześnie w każdy wieczór zawożą żywność do rodzin w naszej parafii). W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie kontynuowanie prac przy zapleczu duszpasterskim naszej parafii. Ofiarę będą zbierać przedstawiciele parafialnej Rady Duszpasterskiej.

7. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!