Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 13 XII 2020 r.

By 17 grudnia 2020No Comments
TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 13 XII 2020 r.

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się, bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie o godz. 18.

3. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele codziennie 30 minut przed Mszą św.

4. Trwa 27. edycja akcji Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom. W tym roku przygotowanych zostało 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. W naszym kościele świece sprzedawane są dzisiaj i w następną niedzielę 20 grudnia po każdej Mszy Św.

5. Pan Organista rozprowadza po Mszach Świętych opłatki na stół wigilijny. Z uwagi na pandemię opłatki nie będą w tym roku bezpośrednio dostarczane do naszych domów. Opłatki można nabyć także w ciągu tygodnia po Mszach św. u Pana Organisty lub w zakrystii a także w czasie dyżurów w kancelarii. Wyraźmy panu Piotrowi naszą wdzięczność za piękną, pełną poświęcenia całoroczną pracę.

6. Przy remizie OSP w Bibicach można nabyć kalendarze na 2021 rok. Zachęcam do pomocy w ten sposób naszym Druhom, gdyż nie wiemy, kiedy ktoś z nas będzie potrzebował ich pomocy.

7. W przyszłą- czwartą i zarazem ostatnią niedzielę Adwentu po Mszy św. o godz. 11 odbędzie się bożonarodzeniowa katecheza parafialna na temat obrzędów wigilijnych i świątecznych, którą poprowadzi br. Sławomir odbywający u nas w parafii praktykę duszpasterską przed święceniami diakonatu. Katechezy parafialne jak możemy przeczytać w dokumentach Kościoła są istotną częścią formacji chrześcijańskiej. Katecheza będzie też transmitowana na żywo na parafialnym facebooku. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału, tym bardziej, że obecnie wciąż próbuje się ze świąt Narodzenia Pańskiego zrobić tylko komercjalizację i powierzchowność, a zapomina się o najważniejszym, czyli o wymiarze duchowym wigilii i świąt.

8. W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Kolejnym etapem w rozbudowie zaplecza duszpasterskiego w Bibicach będzie zamówienie okien, drzwi i bram. Jeśli, ktoś z Parafian, rodzina lub w sąsiedztwie kilka rodzin chciałoby mieć konkretny wkład poprzez fundowanie np. konkretnego okna lub drzwi, to proszę o kontakt. Jedna rodzina zgłosiła już chęć ufundowania jednego z okien.

9. Dziękuję za dary do kuchni Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodziny i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Składam podziękowania wszystkim, którzy w ten weekend przekazali ubrania dla osób bezdomnych, podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Dziękuję także osobom, które zaangażowały się w zorganizowanie i przeprowadzenie tej zbiórki.

10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!