Ogłoszenia Duszpasterskie 22 listopada 2020

By 22 listopada 2020No Comments
JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w naszym kościele odbędzie się parafialna katecheza adwentowa. Zachęcamy do udziału dorosłych, młodzież, dzieci, oraz grupy parafialne i rodziny. Na naszym parafialnym facebooku będzie również transmisja na żywo. Katecheza będzie dobrym momentem skupienia rozpoczynającym okres liturgiczny zwany Adwentem.

4. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.

5. Od przyszłej niedzieli pan Organista będzie rozprowadzał po Mszach Świętych opłatki na stół wigilijny. Z uwagi na pandemię opłatki nie będą w tym roku bezpośrednio dostarczane do naszych domów. Informuję, iż nikt inny nie został przez parafię upoważniony do roznoszenia opłatków, czy też zbierania z tego tytułu jakichkolwiek ofiar. Opłatki można nabyć także w ciągu tygodnia po Mszach św. u pana Organisty lub w zakrystii a także w czasie dyżurów w kancelarii.

6. WSZYSTKIE SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH POWODU PANDEMII SĄ ODWOŁANE.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

8. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Nowożeńcom dziękuję za kwiaty i przystrojenie kościoła. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Czcigodnym Parafianom, Dobrodziejom, Gościom, którzy duchowo i materialnie, systematycznie, wspierają naszą parafię, przekazując ofiary na tacę podczas niedzielnych Mszy św. lub na konto parafii. Wszystkim mówimy serdeczne: Bóg zapłać!

Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fc: Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże !