Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 1 listopada 2020

By 3 listopada 2020No Comments
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.

2. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie!

Moi Drodzy ,

W związku z decyzją dotyczącą zamknięcia cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny w naszej parafii porządek Mszy św. będzie następujący:

Wszystkich Świętych 1 listopada 2020 r.

8: 00 – ·Msza św. – Modlitwy za zmarłych ( wypominki jednorazowe)
11: 00 – Msza św. – Modlitwy za zmarłych ( wypominki jednorazowe)
16: 00- Msza św. – Modlitwy za zmarłych ( wypominki jednorazowe)
18 – Różaniec za zmarłych

W uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny oraz w niedzielę i święta w ciągu całego roku Msze św. z naszej parafii będą transmitowane. Transmisja dedykowana jest przede wszystkim dla chorych i seniorów, którzy nie mogą być w kościele we Mszy św.

CMENTARZ PARAFIALNY W BIBICACH JEST ZAMKNIĘTY ZGODNIE Z DECYZJĄ WŁADZ

3. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. 04. Przez p cały listopad (do 8 listopada) duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Niech nasza troska o zmarłych nie ogranicza się tylko do popularnych „wypominków”. Starajmy się być przy nich częściej i módlmy się za nich. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.

4. W naszej parafii kilka dni temu rozpoczął praktykę duszpasterską, br. Sławomir, który jest katechetą w jednym z krakowskich liceów i akolitą, a obecnie na formacyjnych studiach podyplomowych przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Święceń pierwszego stopnia. Przyszłemu diakonowi życzymy obfitości Bożych łask i polecamy Go w modlitwach, by wytrwale realizował powołanie do służby Bogu i ludziom.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Proszę o poprowadzenie adoracji od godz. 17do 18. Pierwszo piątkowe odwiedziny chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od 16 do 18.

6. W sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8. Następnie nabożeństwo pierwszo sobotnie, modlitwa w intencji małżeństw i rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa. Po Mszy św i nabożeństwie będzie spotkanie Róż Różańcowych.

7. WSZYSTKIE SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH SĄ ODWOŁANE

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, wielki reformator Kościoła.

9. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Państwu Raszewskim dziękuję za kwiaty do kościoła. 10 Ogłoszenia intencje Mszy św. znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże !