Ogłoszenia Duszpasterskie 25 października 2020

By 25 października 2020No Comments
ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

1. Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest, jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy, jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga.

2. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku: 8 i 11. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Planujemy Mszę św. na cmentarzu o godz. 14.00, jeśli nie będzie innych zarządzeń władz państwowych. Jeśli będą jakieś zmiany informacja będzie umieszona za stronie internetowej i fc parafii oraz rozesłany zostanie newsletter.

4. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać po Mszy św. lub w kancelarii. W intencji zmarłych wypominanych zostanie odprawiona Msza św. w dzień zaduszny w 2 listopada o godz. 18. ( kartki do wpisania wypominek można sobie zabrać są przy wejściu do kościoła- oczywiście można wypisać zmarłych na innych kartkach, najważniejsze, żeby czytelnie). Jest napisana książka mszalna na 2021 rok.

5. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte o godz.7 9 i 18. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

6. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 18 jest Msza św. a po niej różaniec. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę.

7. W TYM TYGODNIU ODWOŁANE SĄ WSZYSTKIE SPOTKANIA DUSZPASTERSKIE.

8. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Dziękuję za kwiaty i ich ułożenie. Dziękuję za dzisiejszą składkę będzie przeznaczona na rozbudowę zaplecza duszpasterskiego parafii. Chcielibyśmy przed zimą założyć okna i główne drzwi. Ogłoszeni intencje Mszy św. znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże !