Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 30 sierpnia 2020

By 31 sierpnia 2020No Comments

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

2. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

3. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

4. Grupa charyzmatyczno modlitewna Magnalia Dei zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19. Młodzież z klas ósmych i pierwszych klas szkół średnich zapraszam na Mszę św. w Pątek o godz. 18 i krótkie spotkanie po Mszy św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Proszę o poprowadzenie adoracji od godz. 17do 18. Pierwszo piątkowe odwiedziny chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od 16 do 18.

6. Msza Święta z prośba o Dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym będzie w Pątek o godz. 18. Zaraz po Eucharystii nabożeństwo pierwszo piątkowe. W sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8. Następnie nabożeństwo pierwszo sobotnie, modlitwa w intencji małżeństw i rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa. Po Mszy św i nabożeństwie będzie spotkanie Róż Różańcowych.

7. Ochotnicza straż pożarna w Bibicach zaprasza na kolejną akcje krwiodawstwa 6 września niedziela od godz. 9.00 do 14.00. w remizie. Wszystko w reżimie sanitarnym. Prosimy o zabranie dowodu osobistego oraz maseczki. Dzień przed oddaniem krwi nie można spożywać alkoholu.

8. Jest propozycja, by przypomnieć dzieciom i młodzieży, jak wyglądał początek roku szkolnego oraz nauka w szkole w poprzednich pokoleniach. Jeśli ktoś zechce udostępnić swoje zdjęcia z tego czasu to bardzo proszę o przesłanie na adres: [email protected]

9.W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.

10. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Dziękuje za kwiaty do kościoła i ich ułożenie. W miesiącu lipcu rozprowadzono w naszej parafii żywność o wartości 35634,55 zł. Dziękuję przywożącym żywność. Zbiórka Caritas dla mieszkańców Libanu wyniosła 1545, 70 zł. Pieniądze te zaraz po zbiórce zostały przelane na konto Caritas z dopiskiem: Dla Libanu. 11. Ogłoszeni intencje Mszy św. znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże !