Ogłoszenia Duszpasterskie 28 czerwca 2020

By 30 czerwca 2020No Comments

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski.

3. W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18. Do omodlenia mamy w tym czasie tyle spraw, a Jej Serce, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Proszę o poprowadzenie adoracji od godz. 17 do 18. W czasie odwiedziny chorych w domach z Panem Jezusem, będą w piątek od godz. 9. Zachęcam również do zgłaszania chorych i starszych, którzy przebywają w naszych domach i nie mogą już sami dotrzeć do kościoła, a pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć Komunię św. Od godz. 16.00 spowiedź ido godz. 18.00. Msza św. a następnie nabożeństwo pierwszo piątkowe. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa będzie o godz. 8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych.

5. Przeżywamy uroczystość odpustową, swoiste imieniny parafii. Bardzo dziękuję wszystkim, za troskę, o godne przygotowanie i przeżycie tej uroczystości. Bóg zapłać ks. kan. Tadeuszowi Kozakowi za przewodniczenie naszej modlitwie. (Podziękowanie Księżom). Bóg zapłać. Dziękuję chórowi, orkiestrze z Zielonek, Dziękuję p. Organiście, p. Katarzynie, p. Andrzejowi – katechetom, Straży Pożarnej, ministrantom, lektorom, paniom niosącym feretrony, mężczyznom niosącym baldachim, paniom trudzącym się w kuchni, dziękuję za ofiarowane kwiaty do przystrojenia kościoła i wokół kościoła. Dziękuję za pracę i pomoc w kuchni. Bóg za prace porządkowe w kościele i wokół naszej świątyni i plebanii. Ci ludzie wraz z Parafialnym Zespołem Caritas zajmują się codziennie przywożeniem żywności. W maju rozprowadziliśmy żywność o wartości maj: 40817, 44zł. Jest woda mineralna do zabrania przed kościołem. Nie chcę wymieniać imiennie, bo obawiam się, bym kogoś nie pominął. Niech Matka Boża Nieustającej Pomocy wyprosi potrzebne łaski w codziennym życiu.

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 VI – święci Apostołowie Piotr (†około 64 lub 67) i Paweł (†około 67 lub 66), dwa największe filary Chrystusowego Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie są ich relikwie.
• 3 VII – św. Tomasz Apostoł (†67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.

7. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Dziękuję za kwiaty do kościoła i ich ułożenie. W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na rozbudowę zaplecza duszpasterskiego i plebanii. Ogłoszeni intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże !