Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 21 czerwca 2020 r.

By 26 czerwca 2020No Comments

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na specjalną Mszę Świętą o godz. 18.

3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.

4. Jak w każdą środę w naszym kościele wieczorną Eucharystię tej uroczystości poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.

5. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje można wybrać się na rekolekcje czy pielgrzymkę, a odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach, nie tylko podziwiać piękno, ale przede wszystkim oddać cześć Panu całego stworzenia. Młodzież, Dzieci, Rodziców, Dyrekcje, Nauczycieli, Katechetów i Pracowników Szkół zapraszam na Mszę św. w czwartek o godz. 18.

6. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

7.W przyszłą niedzielę obchodzimy dzień odpustu w naszej parafii Sumę odpustową o godz. 11:30 odprawi i homilię wygłosi ks. kan. Tadeusz Kozak – proboszcz w Zielonkach, który w tym roku obchodzi 40. lecie święceń kapłańskich. Do uświetnienia uroczystości zapraszam chór parafialny Psalite Deo. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, w strojach krakowskich zapraszam do niesienia feretronów. Zapraszam do niesienia baldachimu i chorągwi.

8.Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Rodzicom dzieci komunijnych dziękuję za kwiaty i ich ułożenie, posprzątanie kościoła i otoczenia. Dziękuję także za dar ofiarny z przeznaczeniem na rozbudowę zaplecza duszpasterskiego i plebanii. Dziękuję za dzisiejsze ofiary z przeznaczone na ten sam cel. Bardzo dziękuję za przywożenie żywności. Od stycznia rozprowadzono w naszej parafii żywność w poszczególnych miesiącach o wartości: styczeń – 27598,13 zł: luty – 25207,93zł: marzec – 28207,73zł:kwiecień – 31974,65zł:maj – 40817,44zł. Dziękuję także za przygotowanie spotkania przy grillu dla Służby Lit. i Młodzieży.

9. Ogłoszeni i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!