Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 3 maja 2020

By 6 maja 2020No Comments

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele, jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.

2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

3. Pierwsza Komunia św. planowana jest w naszej parafii w niedzielę 27 września. Oczywiście wiele zależy od rozwoju, czy zmniejszania zagrożenia epidemiologicznego. W razie pytań proszę Rodziców o kontakt telefoniczny: 12 285 85 00.

4. Czas bardzo szybko płynie. Trzeba jakoś kontynuować przygotowania do sakramentu bierzmowania. Młodzież z klas szóstych, siódmych i ósmych zapraszam do uczestnictwa w zdalnym przygotowaniu do sakramentu bierzmowania. W piątek 8. maja o godz. 17 zapraszam młodzież do zdalnego uczestnictwa w katechezie pod adresem: www.facebook.com/BibiceParafiaPwMatkiBozejNieustajacejPomocy/. Uczestnictwo w katechezie proszę zaznaczyć np. laikami lub komentarzem np. jestem. Żeby uczestniczyć w katechezie nie trzeba mieć założonego konta na portalu społecznościowym.

5. W tym tygodniu przypadają kolejne święta. W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać powołanych do pracy w Kościele, zwłaszcza, że w tym tygodniu trwają Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

6. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Wszystkich gorąco zapraszam na Eucharystię o godz.18.

7. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy św o godz., 18. czyli ok. 18: 30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 6 V – św. św. Apostołowie Filip (†81-96) i Jakub (†62), należeli do Dwunastu Apostołów.
• 8 V – św. Stanisław (około 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodzin i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!