Ogłoszenia Duszpasterskie

Informacje na Wielkie Tydzień

By 10 kwietnia 2020No Comments

WIELKI TYDZIEŃ I ŚWIĘTA WIELKANOCNE
W PARAFII PW. MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY W BIBICACH

1. Spowiedź jest codziennie do środy od 17 do 18. W tym czasie można także przyjąć Komunię św. Natomiast jest możliwość umówienia się telefonicznie na spowiedź. (12 285 85 00). Jednocześnie przypominam, że okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa w tym roku już od 26 lutego aż do 7 czerwca. W Wielkanoc, Poniedziałek Wielkanocny będzie możliwość przyjęcia Komunii między  godz. 10 a 11.

2. Wielki Czwartek – pamiątka Ostatniej Wieczerzy, podczas której Pan Jezus ustanowił Sakrament Eucharystii i Sakrament Kapłaństwa. Msza św. o godz. 1800 i przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy oraz adoracja do godz. 20.00. W tym szczególnym dniu dla kapłanów, proszę o modlitwę za wszystkich kapłanów.

3. Wielki Piątek – dzień śmierci Jezusa na Krzyżu. Obowiązuje post ścisły – nie ma żadnej dyspensy. Post obowiązuje dorosłych od 18 do 60 roku życia – można jeść 3 razy dziennie w tym raz do syta. Przez cały Wielki Piątek jest adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. W godzinie konania Jezusa na Krzyżu o  15:00  będzie rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Objawiając się Siostrze Faustynie Jezus mówił: Pragnę, abyś przez te dziewięć dni nowenny sprowadzała dusze do zdroju Miłosierdzia Mojego… Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek i trwać będzie do soboty przed niedzielą Miłosierdzia Bożego.  Po nowennie będzie odprawiona Droga Krzyżowa.
– Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 18:00, czytanie opisu Męki Pańskiej wg naocznego świadka św. Jana, uroczysta modlitwa powszechna, adoracja Krzyża, Komunia święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu – adoracja będzie do godz. 21.

4. Wielka Sobota – od wczesnych godzin rannych możemy przyjść na adorację Pana Jezusa w Grobie. – Przed południem nie ma święcenia pokarmów kościele.

Święcenie pokarmów – O godz. 12 pobłogosławię pokarmy – modlitwa błogosławieństwa z naszej parafii  będzie transmitowana przez Internet.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18 – Wigilia Paschalna, to Pascha Jezusa Chrystusa uroczyście celebrowana przez wspólnotę wierzących –w kościele nastąpi zapalenie Paschału, poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie obietnic chrztu świętego

5. Wielka Niedziela – Dzień Zmartwychwstania Pana Jezusa – jest to największe Święto chrześcijan.  Przeżyjmy godnie ten dzień w gronie najbliższej rodziny . Natomiast w niedzielę rano zachęcam, by ojciec lub matka w mieszkaniu odmówili modlitwę błogosławieństwa i wspólnie z rodziną pomodlili się przed śniadaniem wielkanocnym.

Msze Święte w Niedzielę oraz Poniedziałek Wielkanocny będą odprawione o g.8:00 , 11:00 ,16:00

Proszę o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa, oraz o ducha wspólnej modlitwy za świat pochłonięty epidemią.

POZOSTAŃMY w Wielkim Tygodniu w MIESZKANIACH!

Zachęcam do korzystania z transmisji Mszy świętych i wszystkich nabożeństw z naszej parafii,(www.facebook.com/BibiceParafiaPwMatkiBozejNieustajacejPomocy)w telewizji, radiu oraz do przyjmowania Komunii świętej duchowej.