Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 5 IV 2020 r.

By 5 kwietnia 2020No Comments

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową – poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień.

2. Baranki wielkanocne na stół wielkanocny można nabyć w zakrystii – niech nie zabraknie na stole wielkanocnym takiego baranka – to nasza jałmużna postna. W marcu rozdano żywność za 20 745 zł. 83 gr.

3. Do 11 kwietnia zawiesiliśmy zbieranie składki w czasie Eucharystii. Kto jednak chciałby złożyć ofiarę, może to uczynić składając ofiarę do koszyczków przy filarach kościoła. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim którzy nie mogąc przyjść do kościoła składają ofiary na konto parafialne przeznaczone na inwestycje i bieżące funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać!

4. Kapłan do chorego może się udać tylko w sytuacji zagrożenia życia. Zachęcamy do oglądania transmisji Mszy świętej w telewizji i przyjmowania duchowego Komunii świętej. Jako kapłan w modlitwie przed Najśw. Sakramentem i brewiarzowej modlę się w intencji wszystkich parafian i proszę o modlitwę za wszystkich kapłanów.

5. Spowiedź jest codziennie do środy od 17 do 18. W tym czasie można także przyjąć Komunię św. Natomiast jest możliwość umówienia się telefonicznie na spowiedź. (12 285 85 00). Jednocześnie przypominam, że okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa w tym roku już od 26 lutego aż do 7 czerwca. Dzisiaj i w Wielkanoc będzie możliwość przyjęcia Komunii między godz. 10 a 11.

6. W Wielki Czwartek – pamiątka Ostatniej Wieczerzy, podczas której Pan Jezus ustanowił Sakrament Eucharystii i Sakrament Kapłaństwa. Msza św. o godz. 1800 i przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy oraz adoracja do godz. 20.00.

7. Wielki Piątek – dzień śmierci Jezusa na Krzyżu. Obowiązuje post ścisły – nie ma żadnej dyspensy. Post obowiązuje dorosłych od 18 do 60 roku życia – można jeść 3 razy dziennie w tym raz do syta. Przez cały Wielki Piątek jest adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. W godzinie konania Jezusa na Krzyżu o 15:00 będzie rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Objawiając się Siostrze Faustynie Jezus mówił: Pragnę, abyś przez te dziewięć dni nowenny sprowadzała dusze do zdroju Miłosierdzia Mojego… Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek i trwać będzie do soboty przed niedzielą Miłosierdzia Bożego. Po nowennie będzie odprawiona Droga Krzyżowa.
– Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 18:00, czytanie opisu Męki Pańskiej wg naocznego świadka św. Jana, uroczysta modlitwa powszechna, adoracja Krzyża, Komunia święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu – adoracja będzie do godz. 21.
W tym roku z zaleceniem papieża Franciszka z adoracją Krzyża nie łączymy składania ofiar na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Składka na ten cel odbędzie się w dniu 13 września br.

8. Wielka Sobota – od wczesnych godzin rannych możemy przyjść na adorację Pana Jezusa w Grobie. – Przed południem nie ma święcenia pokarmów kościele. O godz. 12 pobłogosławię pokarmy – modlitwa błogosławieństwa będzie transmitowana przez Internet. Natomiast w niedzielę rano zachęcam, by ojciec lub matka w mieszkaniu odmówili modlitwę błogosławieństwa i wspólnie z rodziną pomodlili się przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst takiego błogosławieństwa jest na stronie internetowej parafii.
– Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18 – Wigilia Paschalna, to Pascha Jezusa Chrystusa uroczyście celebrowana przez wspólnotę wierzących –w kościele nastąpi zapalenie Paschału, poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie obietnic chrztu świętego.

9. Wielka Niedziela – Dzień Zmartwychwstania Pana Jezusa – jest to największe Święto chrześcijan. Przeżyjmy godnie ten dzień w gronie najbliższej rodziny.

10. Proszę o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa, oraz o ducha wspólnej modlitwy za świat pochłonięty epidemią. POZOSTAŃMY w Wielkim Tygodniu w MIESZKANIACH! Zachęcam do korzystania z transmisji Mszy świętych i wszystkich nabożeństw z naszej parafii, w telewizji, radiu oraz do przyjmowania Komunii świętej duchowej.

Na ten trudny czas trzeba, byśmy wszyscy powiedzieli: JEZU UFAM TOBIE

Ks. Jan