Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 1 III 2020

By 1 marca 2020No Comments

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Proszę o poprowadzenie adoracji od godz. 17 do 18. W czasie Odwiedziny chorych w domach z Panem Jezusem, będą w piątek od godz. 9. Zachęcam również do zgłaszania chorych i starszych, którzy przebywają w naszych domach i nie mogą już sami dotrzeć do kościoła, a pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć Komunię św. Od godz. 16.00 spowiedź i o godz. 18.00 Msza św. a następnie nabożeństwo pierwszo piątkowe. W sobotę, Msze św. będą o 7 i o 18. Nabożeństwo z racji pierwszej soboty będzie po Mszy św. o godz. 8. W czasie Mszy św. i nabożeństwa pierwszo sobotniego będziemy modlić się w intencji małżeństw i rodzin pragnących i spodziewających się potomstwa. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie Róże Różańcowe.

2. Spotkanie Grupy Magnalia Dei w środę o godz. 19. „W ramach cyklicznych spotkań zapraszamy dzieci i młodzież z Grupy Apostolskiej do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek 6, 13 i 20 marca 2020 r. Jest to nabożeństwo przygotowujące nas do przyjęcia Zmartwychwstałego Jezusa.”

3. Uczniów z klas VI, VII i VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia komunii św w pierwszy piątek. Natomiast uczniów wszystkich roczników przygotowujących się do bierzmowania zapraszam na modlitwę uwielbienia prowadzoną przez Grupę Magnalia Dei w środę 11 marca. Ogłaszam o tym dlatego wcześniej, by można było sobie poukładać tak czas, by móc uczestniczyć. To spotkanie jest w ramach cotygodniowych spotkań i jest obowiązkowe.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej Dla dzieci będzie w piątek o godz. 17, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:30. Dodatkowa Droga Krzyżowa będzie w niedzielę o godz. 12. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15. Składka na Gorzkich Żalach będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grodu.

5.W dniu 01 marca 2020 r. o godzinie 11:00 w Bibicach już po raz piąty odbędzie się bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorem biegu lokalnego w Bibicach jest Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Bieg odbędzie się na dwóch dystansach 1963 metry oraz 5000 metrów , i będzie przebiegał ulicami: Lipową, Dworską, Leszczynową, Wrzosową. Szczegółowe informacje o biegu znajdują się na stronie internetowej WWW.tropemwilczymbibice.pl. Organizator z góry przeprasza mieszkańców za wszelkie utrudnienia związane z tym wydarzeniem.

6. Trwają zapisy na 12 dniową pielgrzymkę autokarową do Turcji w dniach od 23. 06 do 4. 07. 2020 roku organizowaną przez parafię w Michałowicach. W programie (Stambuł, Konja, Efez, Kapadocja, Troja, Pamukkale, Didyma, Milet, Edyrne, Asklepion, Kanakkale). Szczegóły pielgrzymki znajdują się na stronie internetowej parafii Michałowice. Zapisy u ks. Norberta do 15 kwietnia 2020 r. Telefon kontaktowy: 12 3885008

7. Sołectwo Bibice zaprasza na DZIEŃ KOBIET – NIE TYLKO KOBIETY 8.03.2020 w niedzielę w Domu Ludowym PROFILAKTYKA KRĘGOSŁUPA W TEORII I PRAKTYCE, spotkanie z fizjoterapeutką oraz warsztaty eko- kosmetyków.Zapisy i informacje – Anna Leginowicz. Szczegóły w internecie i na plakatach, WSTĘP WOLNY

8. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie.

9. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże!