Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 5 I 2020

By 6 stycznia 2020No Comments

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU

1. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte, 8; 11: 30 ( ze względu na Orszak Trzech Króli); i 16. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2020, co tłumaczymy również, jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Święto Objawienia Pańskiego. Zapraszam serdecznie wszystkich parafian i gości na Orszak Trzech Króli w poniedziałek 6 stycznia 2020 roku, w Święto Objawienia Pańskiego. Po Mszy św. utworzymy kolorowy korowód, śpiewając kolędy i pastorałki, przemaszerujemy do Parku w Zielonkach Tam, wespół z Parafianami z Węgrzc, Zielonek i Witkowic oddamy pokłon Nowonarodzonemu Dziecięciu. Proszę, o ile to możliwe i warunki pogodowe będą sprzyjające, pomóżcie Waszym dzieciom i wnukom kolorowo się poprzebierać. Zachęcam i starszych, aby wspominając dawne zwyczaje kolędników, chodzenia z szopką, sami przyszli, na pewno już zapomnianych, strojach kolędników. Osoby, które chciałyby pomóc przy organizacji, proszę o kontakt z panem Tadeuszem Łyskiem, lub ze mną.

2. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzę
mieszkańców.
Porządek kolędy 5- 13 I 2020 rok Ul. Parkowa od numeru 1 do 35 C w niedzielę 5 stycznia od godz. 13:30 Ul. Łąkowa w poniedziałek 6 I od godz. 17:30 Ul. Parkowa od numeru 37 do końca we wtorek 7 stycznia od godz. 13 Ul. Kościuszki numery parzyste i ul. Krótka w środę 8 stycznia od godz. 9 Ul. Topolowa i Lipowa od numeru 59 w czwartek 9 stycznia od godz. 9 Ul. Leśna numery 3,5,7,9 w piątek 10 I od godz. 13 Ul. Leśna numery 6, 8,10, 11, 12, 18 do 33 i od 38 do końca w sobotę od godz. 9 Ul. Leśna od 35 do 37 p w niedzielę 12 I od godz. 13 Ul. Kościuszki od 97 do końca w poniedziałek 13 I od godz. 9 ul. Warszawska od jednostki wojskowej do numeru 149 w poniedziałek 13 I od g. 12

3. Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń, na parafialnej stronie internetowej oraz rozesłany newsletterem. .

4. Uczestników i organizatorów PPAK na Jasną Górę zapraszam na opłatek do Domu Arcybiskupów Krakowskich w środę 8 stycznia. O godz. 17 będzie Msza św. w kaplicy biskupów krakowskich a następnie życzenia i łamanie się opłatkiem w sali okna papieskiego.

5. Po przerwie świątecznej powracamy do stałego porządku spotkań formacyjnych dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 8. Grupa Magnalia Dei zaprasza w środę na godz. 19

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Bóg zapłać za dary do kuchni. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.

7.Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i na stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Szczęść Boże!