Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 26 grudnia 2019 r.

By 26 grudnia 2019No Comments

ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

1. Bardzo dziękuję za wykonanie szopki, za darowanie choinek, kwiatów, za dary do kuchni na wieczerze wigilijną, w której uczestniczyło kilkanaście osób z naszej parafii. Dziękuję za przygotowanie naszego kościoła na święta Bożego Narodzenia. Na ręce p. Anny Leginowicz i p. Tadeusza Łyska – Sołtysa myślę, że w imieniu wszystkich mieszkańców dziękuję tym z Bibiczan, którzy tak pięknie przystroili nasz Rynek. Bóg zapłać.

2. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W piątek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. Na Mszy św. o godz. 18 zostanie poświęcone wino. W sobotę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Tego dnia na świąteczną Eucharystię zapraszam szczególnie rodziców z małymi dziećmi – zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo. W najbliższą niedzielę 29 grudnia będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą. Na wszystkich Mszach św. będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

3. We wtorek 31 grudnia – zakończymy rok kalendarzowy 2019. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Mamy, za co dziękować, ale mamy również, za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 16.

4. W sobotę 28 grudnia rozpocznę wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Na kolędę proszę o przygotowanie: stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte i wodę święconą. Jednak najważniejszą rzeczą będzie obecność wszystkich członków rodziny w domu w czasie kolędy, o co serdecznie prosimy, jeśli to będzie możliwe do zrealizowania. Kapłanowi towarzyszyć będą ministranci. Moi drodzy, jeśli to możliwe to bardzo proszę o wyjście po kapłana. Otwarcie drzwi. My kapłani nie chcemy się wpraszać, ani odwiedzać, domów, których mieszkańcy nie życzą sobie życzą wizyty kapłana. Jeśli nie ma możliwości, by ktoś z domowników wyszedł po Księdza, to proszę na dzwonku przykleić karteczkę, np. z napisem zapraszamy Księdza. Głównym celem odwiedzin duszpasterskich jest modlitwa za rodzinę i błogosławieństwo domu, a także rozmowa na tematy duszpasterskie z domownikami. Wodę święconą na kolędę można zabrać z naczynia wystawionego w kościele przy wyjściu głównym.

5. Porządek kolędy od 28 XII 2019 do 5 I 2020 r. ul. Zarzecze od numeru 2 w sobotę 28 XII od g. 9 Rynek i ul. Kościelna w niedzielę 29 I od g. 13:30 ul. Spacerowa od numeru 1 do 80 w poniedziałek 30 XII od godz. 9 ul. Bukowa od numeru 3 we wtorek 31 XII od 9 ul. Spacerowa od numeru 82 do końca w czwartek 2 I od godz. 9 ul. Kościuszki numery nieparzyste od 1 do 87 w sobotę 4 stycznia od godz. 9 ul. Parkowa od numeru 1 do 35 C w niedzielę 5 stycznia od godz. 13:30

6. W imieniu Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach serdecznie zapraszam na Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w naszym parafialnym kościele w Bibicach w dniu 29 grudnia (niedziela) o godz. 18: 00. Wystąpią: soliści i chór Zespołu Fermata oraz Orkiestra Wieniawa z Raciborowic. Serdecznie zapraszamy „.Można też wspomnieć, że po koncercie można wesprzeć potrzebujących 2 dzieci chorych z parafii w Bibicach. Wolontariusze będą zbierać do puszek środki na ten cel.

7. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodzin i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

Szczęść Boże!