Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 15 grudnia 2019

By 15 grudnia 2019No Comments

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się, bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie dzisiaj o godz. 17: 00. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas siódmych będzie w poniedziałek o godz. 17, a z klas ósmych w piątek o godz. 17. Grupa Magnalia Dei zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19. Spotkanie ministrantów i lektorów będzie w następną niedzielę o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam.

3.Dzisiaj po każdej Mszy Św. Parafialny Zespół Caritas będzie sprzedawał świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2019. Jak co roku w okresie świątecznym zostaną przygotowane paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii w liczbie około 30szt. Produkty na paczki – artykuły spożywcze i środki czystości są już gromadzone w kościele oraz w okolicznych sklepach, gdzie na koszach znajduje się opis Caritas Bibice w czerwonej ramce. Zachęcamy do zakupu nie tylko podstawowych produktów, ale takich, które mogą umilić czas świąt. Paczki będą przygotowywane w poniedziałek o od godz. 15, a dystrybuowane we wtorek i środę. Zachęcamy gorąco do włączenia się w obie akcje. Caritas w naszej parafii podjął współpracę z jednym z supermarketów. Szukamy chętnych do pomocy przy odbiorze z supermarketu żywności.

4. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie o godz. 18.

5. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele codziennie przed Mszą św. wieczorną i w czwartek od godz. 8-9 i od 16 – 20 z przerwą od 18- 18:30.

6. Zapraszam do pomocy w przygotowaniu i udekorowaniu naszego kościoła na święta Bożego Narodzenia w sobotę 21 XII od godz. 9. Zapraszam Koło Integracji Bibic, Koło Gospodyń Wiejskich, Straż Pożarną i wszystkich mieszkańców, którym leży na sercu piękne przygotowanie naszego kościoła na święta.

7. Katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które zostaną przyjęte do wspólnoty Kościoła podczas najbliższych świąt, będzie miała miejsce w piątek o godz. 19:15. W następną sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna z powodu posługi w konfesjonale w jednej z parafii dekanatu.

8. Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na ogrzewanie kościoła. Ofiary, które składacie z okazji życzeń będą przeznaczone na rozbudowę plebanii, ponieważ w parafii jest konieczność drugiego kapłana w pełnym wymiarze posługi.

9. Pan Organista zakończył roznoszenie opłatków. W imieniu p. Organisty, parafii i swoim dziękuję za serdeczne przyjęcie, za wielką gościnność oraz za ofiary, które Państwo przekazaliście, gdyż są one z częścią Jego wynagrodzenia za posługę w naszej parafii. Bóg zapłać!

10. Dziękuję za dary do kuchni Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodziny i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii: www. parafiabibice.pl