Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 1 grudnia 2019

By 2 grudnia 2019No Comments

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”.

2. We wtorek, 3 grudnia, obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. W modlitwach pamiętajmy o misjonarzach, duchownych i świeckich, prośmy o liczne powołania misyjne.

3.Grupa Magnalia Dei zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19. Grupa Apostolska zaprasza w piątek 6.12.2019 o godz. 19.00. Spotkanie ministrantów i lektorów będzie w sobotę o godz. 9:30.

4. W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez wstawiennictwo Matki – Opiekunki rodzin i Pani naszych losów – oraz Świętej Barbary podczas nowenny i Eucharystii o godz. 18. będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek proszę o poprowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji o powołania do służby Bożej od godz. 17-18. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem będą w piątek od g. 9. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w piątek od godziny 16. Ponieważ w pierwsze piątki miesiąca jest nabożeństwo, zapraszam i proszę o odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia o 17:45. . Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam do skorzystania ze spowiedzi świętej w piątek w godz. od 16-18 i na Mszę św. w piątek o godz. 18W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa będzie po Mszy św. o godz. 8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych.

6. Zaczynamy gromadzić zapasy do przygotowania paczek świątecznych dla osób potrzebujących z terenu naszej parafii. Z racji tego, że w sposób stały prowadzimy wsparcie w postaci codziennie przywożonej żywności, w tym roku będziemy zbierać środki czystości. Środki czystości będziemy zbierać przez najbliższe 2 tygodnie do niedzieli 15 grudnia włącznie. Można je zostawiać w koszu z tyłu kościoła lub w okolicznych sklepach, gdzie kosze będą oznakowane logo Caritas. Ruszyła również 26 edycja akcji Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom. W tym roku przygotowanych zostało 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. W naszym kościele świece będą sprzedawane przez kolejne 2 niedziele – 8 i 15 grudnia po każdej Mszy Św.

7. Pan Organista złoży w tym tygodniu życzenia świąteczne i przyniesie opłatki Parafianom w następującym porządku:

ul. Tadeusza Kościuszki, Bławatkowa, Krótka w poniedziałek (2 XII) od godz. 9.00.
ul. Źródlana , Zarzecze, Wrzosowa, Zbożowa, Wichrowe Wzgórza, Królewska do nr 24A
we wtorek ( 3 XII ) od godz. 11.00.
ul. Lipowa, Dworska, Ogrodowa, w środę (4 XII ) od godz. 9.00
ul. Nad Potokiem, Orzechowa, Parkowa numery parzyste w czwartek (5 XII ) od godz. 15.00
ul. Parkowa numery nieparzyste w piątek ( 6 XII ) od godz. 15.00
ul. Bukowa, Wiśniowa, Jaśminowa, Warszawska , Olszynowa w sobotę (7 XII ) od godz. 9.00.

Druhowie Strażacy przyniosą kalendarze do naszych domów w najbliższą sobotę i niedzielę 7 i 8 grudnia.

8. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Na Mszy św. o godz. 16. zostaną poświęcone dzieciom z klas III medaliki i łańcuszki, a po Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami. Serdecznie zapraszam.

9.W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.
• 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.
• 4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego.
• 6 XII – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który w Mirze Licyjskiej był gorliwym i troskliwym pasterzem.
• 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła.

10. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask!.

Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl