Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 24 listopada 2019

By 23 listopada 2019No Comments

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.
Podczas wszystkich Mszy Świętych odnawiamy dziś akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

2. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To ruch katolików świeckich zmierzający do wprowadzania wartości chrześcijańskich w życie publiczne.

3. Serdecznie zapraszam na spotkanie z Sekretarzem Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Dyrektorem MORD panem Markiem Dworakiem na wieczór dyskusji i refleksji dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Odbędzie się on w niedzielę 24 listopada po Mszy św. o godzinie 16.00, czyli ok godz. 17. Pan Marek Dworak wygłosi pogadankę do Parafian, na temat, jakże ważnego aspektu naszego codziennego życia, podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie oraz odpowie na ewentualne pytania. Serdecznie zapraszam Parafian do wzięcia udziału w spotkaniu. Dla chętnych będą przygotowane opaski odblaskowe, ważny element wyposażenia pieszych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza w obecnym okresie jesienno-zimowym. Ponieważ bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest bardzo ważne. Jest to realizacja przykazania NIE ZABIJAJ. Dlatego młodzież z klas siódmych i ósmych, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania proszę w miejsce katechez w tygodniu przyszła dzisiaj na spotkanie o godz. 17.

4. W ostatnich dniach listopada zapraszamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. Za zmarłych modlimy się codziennie na zakończenie Mszy św.

5. Pan Organista złoży w tym tygodniu życzenia świąteczne i przyniesie opłatki Parafianom w następującym porządku: – Rynek, ul. Kościelna, Spacerowa, Łąkowa w czwartek (28 XI) od godz. 9.00. – ul. Kasztanowa, Brzozowa, Zielona, Sezamkowa, Bajkowa w piątek (29 XI ) od godz. 15.00 – ul. Leśna , Jurajskie Wzgórze, Zagaje, Jagodowa w sobotę (30 XI) od godz. 9.00

6. W niedzielę 1. grudnia przypada czwarta rocznica śmierci śp. ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego. Przyjaciele i znajomi śp. Ks. Profesora ufundowali tablicę poświęconą naszemu Rodakowi. Parafialna Rada Duszpasterska wyraziła zgodę na umieszczenie tablicy w naszym kościele. Odsłonięcie tablicy będzie miało miejsce w niedzielę 1 XII 2019 r. na Mszy św. o godz. 16. W imieniu Rodziny, Fundatorów tablicy i swoim serdecznie wszystkich zapraszam na tę uroczystość.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy w tym tygodniu:

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

10. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask!. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże!