Ogłoszenia Duszpasterskie17 listopada 2019

By 18 listopada 2019No Comments

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

2. Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się o życie wieczne dla codziennie na zakończenie Mszy św.

3.Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas siódmych będzie w poniedziałek o godz. 17 a klas ósmych w piątek o godz. 17. Chciałbym prosić dorosłych, rodziców, którzy chcieliby poświęcić np. 45. Minut czasu i spotkać się z przygotowującymi się do bierzmowania, by podzielić się z nimi swoją wiara, a także życiowym doświadczeniem. Chętnych proszę o kontakt. Grupa Magnalia Dei zaprasza na spotkanie biblijno- modlitewne w środę o godz. 19. Spotkanie ministrantów i lektorów będzie w czwartek o godz. 19: 00.

4. W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Serdecznie zapraszamy na Mszę wieczorną, a po niej na spotkanie członków scholii i chóru parafialnego.

5. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa, jako Pana naszych serc.

6. Serdecznie zapraszam na spotkanie z Sekretarzem Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Dyrektorem MORD panem Markiem Dworakiem na wieczór dyskusji i refleksji dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Odbędzie się on w niedzielę 24 listopada po Mszy św. o godzinie 16.00, czyli ok godz. 17. Pan Marek Dworak wygłosi pogadankę do Parafian, na temat, jakże ważnego aspektu naszego codziennego życia, podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie oraz odpowie na ewentualne pytania. Serdecznie zapraszam Parafian do wzięcia udziału w spotkaniu. Dla chętnych będą przygotowane opaski odblaskowe, ważny element wyposażenia pieszych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza w obecnym okresie jesienno-zimowym.

7. TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 18 XI – św. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,
• 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,
• 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,
• 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.

8. Dziękuję za dzisiejszą składkę z przeznaczeniem na cele inwestycyjne parafii.

9.Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask!. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl