Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 10 listopada 2019

By 12 listopada 2019No Comments

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROK

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

3. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 18. Zachęcam i proszę o wywieszeni biało czerwonych flag. Nie wstydźmy się naszych barw narodowych.

4. Grupa Magnalia Dei będzie w środę po Mszy św. prowadzić uwielbienie zakończone indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Spotkanie młodzieży z klas siódmych i ósmych przygotowujących się do bierzmowania będzie w piątek o godz. 17. Spotkanie ministrantów i lektorów będzie w piątek o godz. 19:15.

5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.

6. Sołtys Bibic uprzejmie informuje, że w piątek 15 listopada w Domu Ludowym, Rynek 2 od godz. 9.00 do 11.00 i od godz. 16.00 do 18.00 można zapłacić IV ratę podatku od nieruchomości zaś w Niedzielę 17 Listopada zaprasza mieszkańców do Domu Ludowego, na godz. 17.15, na Zebranie Wiejskie – warto przyjść aby porozmawiać o Bibicach, o tym co zrobić aby lepiej nam się tu żyło i mieszkało ”

7. Ochotnicza Straż Pożarna i parafia w Bibice zaprasza mieszkańców na warsztaty z udzielania pierwszej pomocy oraz obsługi defibrylatora AED .W ramach projektu Działaj Lokalnie w najbliższy Piątek 15 listopada o godz. 19.00 w naszej remizie.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 11 XI – św. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
• 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
• 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
• Codziennie od poniedziałku do piątku ok. g. 21 można sobie zabierać żywność przy plebanii. Żywność przywożoną w sobotę będzie można zabrać w niedzielę po Mszy św. We wrześniu rozprowadzono żywność o wartości 36616,28 zł.

9.  Dziękuję za dary do kuchni, za prace w kościele i wokół kościoła. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask!

10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże!