Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 27 października 2019

By 27 października 2019No Comments

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych dzisiaj o godz. 15:30 a w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18 czyli ok. g. 18:30.

3. Spotkanie Parafialnej Rady duszpasterskiej będzie w poniedziałek o godz. 19:30. Serdecznie zapraszam.

4. W tym tygodniu będziemy przezywać pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej będzie w czwartek od godziny 16. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem będą w sobotę od g. 11. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta i nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa będzie po Mszy św. o godz. 8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 8:9:30 i 18.

5. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszej parafii będą w kościele o godz. 8:11 i o 14 na cmentarzu. W wieczór poprzedzający uroczystość zapraszamy dzieci na „bal wszystkich świętych”, organizowany w sali parafialnej. Zachęcamy rodziców do zapoznawania dzieci z życiorysami świętych i przygotowania strojów. Bliższe informacje u katechetów.

6. W związku z listopadowymi uroczystościami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Przygotujmy także nasze serca.

7. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

8. Dzieci proszę o przebranie się za ulubioną świętą lub świętego i przyjście na Mszę św. w następną niedzielę o godz. 11. Można się będzie przebrać z salce na plebanii, lub zakrystii. Zrobimy taki mini ORSZAK WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. 8.W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 28 X – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,
• 1 XI – wszyscy święci Pańscy.

9. Życzę, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego. Dziękuję za dary do kuchni, za wykoszenie trawy, za dbanie o kwiaty w kościele.

10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!