Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 20 października 2019 r.

By 21 października 2019No Comments

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech, więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

2. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie dzisiaj o godz. 17. Serdecznie Zapraszam. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas siódmych będzie w poniedziałek o godz. 17., z klasy ósmej w piątek o godz. 17. Grupa Magnalia Dei zaprasza na spotkanie modlitewne w środę o godz. 19.

2. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 18 oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

3. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać po Mszy św. lub w kancelarii. W intencji zmarłych wypominanych zostanie odprawiona Msza św. w dzień zaduszny w 2 listopada o godz. 18. Za zmarłych wypominanych będziemy się modlić w ciągu całego roku przed Mszą św. o godz. 8: 11 i 16. W listopadzie codziennie przed lub po Mszy św. Przy okazji informuję, że we Wszystkich Świętych tradycyjnie już odprawiona zostanie na naszym parafialnym cmentarzu Msza Święta o godzinie 14. ( Kartki do wpisania wypominek można sobie zabrać są przy wejściu do kościoła- oczywiście można wypisać zmarłych na innych kartkach, najważniejsze, żeby czytelnie).

4. Czasem chcemy zrobić coś dobrego. Teraz jest okazja, aby pomóc osobom bezdomnym! Wystarczy, że dobrze poszukacie w swoich szafach i znajdziecie rzeczy, które można przekazać krakowskiemu Dziełu Pomocy św. Ojca Pio – organizacji, która, na co dzień wspiera ponad dwa tysiące osób bezdomnych. Wraz z Parafialnym Zespołem Caritas Bibice organizujemy zbiórkę odzieży zimowej dla osób bezdomnych. Najbardziej potrzebne są męskie: kurtki, bluzy, swetry, podkoszulki z długim i krótkim rękawem, spodnie, szaliki, czapki, rękawiczki, ciepła bielizna oraz buty. Zima jest szczególnie trudnym czasem dla tych, którzy nie mają domu. Dlatego prosimy Was o podzielenie się ciepłem z najuboższymi. Ubrania można zostawić w Domu Ludowym na parterze, ul. Rynek 2 w Bibicach w piątek 25.10 godz. 17 – 20 i sobotę 26.10 godz. 10 – 12. Już dziś dziękujemy za Wasze otwarte serca!

5. Ochotnicza Straż Pożarna w Bibicach zaprasza do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa w następną niedzielę 27 października w godzina od 9 do 14.

6. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
– 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

8. Dziękuję za dzisiejszą składkę z przeznaczeniem na cele inwestycyjne parafii. 9. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask!. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże!