Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 1 września 2019

By 1 września 2019No Comments

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. Rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny. Dzisiaj o godz. 14 w kulminacyjnym momencie obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej na Placu Piłsudskiego w Warszawie w naszej parafii będą dzwonić dzwony , by nam przypomnieć o tragedii, którą przeżyła nasza Ojczyzna i cały świat

2. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.

3. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msze Święte z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w piątek o godz. 18. Po Mszy św. pobłogosławię tornistry, książki i przybory szkolne szczególnie dzieciom z klas pierwszych.

4. RADA STAŁA EPISKOPATU DO RODZICÓW: DEMORALIZUJĄCE TREŚCI MOGĄ NARUSZAĆ DOBRA OSOBISTE DZIECI I RODZICÓW····· „… TRZEBA przypomnieć o prawach, jakie przysługują rodzicom w zakresie procesu wychowania, w tym w szczególności jego aspektów realizowanych w szkole. Skuteczna ochrona dzieci przed deprawacją będzie możliwa, jeśli rodzice będą nie tylko korzystali ze swoich indywidualnych uprawnień, ale zaangażują się w prace rad rodziców, które mogą mieć szeroki wpływ na sytuację w szkole i zapobiegać demoralizacji dzieci. Świadomość praw rodziców oraz ich aktywne zaangażowanie w działalność rad rodziców są tym ważniejsze, że w ostatnich miesiącach miały miejsce przypadki wprowadzania do szkół zajęć wbrew przepisom obowiązującego prawa”.

5. W tym tygodniu będziemy przezywać pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek proszę o poprowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji o powołania do służby Bożej od godz. 17-18. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem będą w piątek od g. 9. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w piątek od godziny 16. Ponieważ w pierwsze piątki miesiąca jest nabożeństwo, zapraszam i proszę o odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia o 17:45. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa będzie po Mszy św. o godz. 8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. Z tej okazji zostaną poświęcone nasiona przeznaczone do siewu. Po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

7. Na progu nowego roku szkolnego polecamy lekturę prasy katolickiej.

8.W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.

9. Dziękuję za kwiaty i ich ułożenie. Dziękuję za wykoszenie trawy, za dary do kuchni. Codziennie od poniedziałku do piątku ok. g. 21 można sobie zabierać żywność przy plebanii. Żywność przywożoną w sobotę będzie można zabrać w niedzielę po Mszy św. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask!

10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże!