Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 11/8/2019

By 11 sierpnia 2019No Comments

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.

3. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 11 zostanie poświęcony wieniec. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.

4. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.

5. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

6. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

7. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.

8.W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,

• 15 VIII – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia,
• 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

9. Dziękuję za kwiaty i ich ułożenie. Dziękuję za dary do kuchni. Dziękuję osobom, które przywożą żywność. Codziennie od poniedziałku do piątku ok. g. 21 można sobie zabierać żywność przy plebanii. Żywność przywożoną w sobotę będzie można zabrać w niedzielę po Mszy św. W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na wykonanie balustrad przy wejściu do koscioła. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask! 10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże!